Obrázek uživatele pagi

Historie

Členem již
12 let 9 měsíců

Moje příspěvky

Jason dinAlt je hazardní hráč - jen s tím rozdílem, že nepotřebuje používat poznamenané karty, falešné kostky a magnetickou ruletu. K vyhrávání mu stačí jeho paranormální schopnosti. Jason dinAlt je sice neumí stoprocentně ovládat, ale určitě pozná, kdy je má.

Anne Ines McCaffrey zemřela na mrtvici v pondělí 21. listopadu 2011 ve věku 85-ti let ve svém venkovském sídle na jih od Dublinu, kde žila od rozvodu v roce 1970.

Isgraël, elf, který přešel na Temnou stranu, začal schraňovat Křišťály moci - a odstraňovat ty, komu patřily. Jenže Křišťály moci jsou chráněny mocným proroctvím...

Být osloven Gardnerem Dozoisem pod záminkou, že připravuje novou antologii a chce od vás do ní příspěvek, to je sen, který se zdá mnohým autorům, ale jen některým se podaří probudit se a zjistit, že to je pravda. Gardner Dozois je redaktorem a editorem (prominou mi  znalci jazyka, že jsem se dopustil pleonasmu?)  par excellence, což je poznat třeba podle patnácti cen Hugo, dvou Nebul a ohromující šňůry pětatřiceti Locus Awards. Může si tedy autory do svých antologií vybírat, a pokud někoho osloví, může si být jist, že ten dotyčný ze sebe vymáčkne ještě o kousek více než to nejlepší, co v něm je.

Výřad svazečků s titulem Mlok se vloni opět rozšířil. Zatímco je na pultech již nový ročník (* - poznámka na konci článku), těm, kteří ještě doma Mloka 2010 nemají, doporučuji si tuto vlastně již historickou knihu koupit...

V této publikaci Ondrej Herec shrnul své články a přednášky na dvě velká témata. Dobre organizovaný netvor jsou úvahy o tom, jak fungují organizace - společnost, firmy, církve, cokoliv vás napadne.

Město, které místo obrubníků má řetězy, místo dlažby trámy, místo pevné půdy pod sebou propast. Město, které ve větru skřípe. Město, v němž vládne strach, či spíše mnoho různých strachů. Město, v němž žijí ďáblové v lidské podobě a lidé - také v lidské podobě. Rozeznat je od sebe je proto těžké...

Čtenář obeznámený s Enderovým světem samozřejmě ví, že Enderův osud je do knih už dávno zapsán, ale o to víc si může vychutnávat autorovo mistrovství ve tvorbě zápletky a nalézání postupů a triků, jimiž se Ender i jeho protivníci prokousávají k příběhům, které již dobře známe.

Ondřej Netík je autorem, kterého čeští čtenáři již znají: jeho trilogie Sanatorium podvržených vzbudila zájem řady čtenářů. Podobně jako předchozí knihy i Kejklíři léta balancují na pomezí různých žánrů, je to pohádkový příběh nejen pro dospělé, cesta do zvláštního světa symboliky a snových představ.

Do všeobecného povědomí se konec třiapadesátého roku zapsal politickými procesy a krutou zimou. A ve státním znaku nese český lev na hrudi místo rudé hvězdy hákový kříž. Protože válka trvala dlouho a skončila teprve když Vůdcovy tajné zbraně rozesely zkázu na východním pobřeží Spojených států. Martin Řezníček z Chrudimi, vlastně Walter Fleischner z Chrudu, byl při tom. Ale také byl při tom, když došlo k demobilizaci a nově vznikající mírová ekonomika Říše nedokázala absorbovat ten přebytek bývalých vojáků, mužů bez civilní kvalifikace, a na něho zbylo místo metaře. Měl štěstí.

Stránky