SOBOTNÍ FILMOVÁ SRDCOVKA

Článek od: Redakce - 01.06.2024

Cítíte se občas mizerně? Vojtěch Mokrý doporučuje film Marcel, ulita s botami, který vás namotivuje.


Musím se s vámi podělit novou Srdcovku. Film Marcel, ulita s botami a musím říct, že mě naprosto dostal. Upřímně, šel jsem do něj s minimem očekávání. A víte, jak se říká, že vám film změní pohled na svět? Tenhle ho možná někomu změní, ale hlavně vám do hlavy vžene myšlenky s takovou zručností, jakou jste pocítil jako dospělí při čtení Malého prince.

Film/dokument sleduje příběh maličkého "ulitového tvora" jménem Marcel, který nosí boty a prožívá svět kolem sebe s neskutečným optimismem, upřímným smutkem a zvědavostí. Co mě hned na začátku chytlo za srdce byla Marcelova jednoduchost a hloubka. Jeho radost z maličkostí jako je objevování a navazování přátelství s autorem filmu, který o něm "pouze točí dokument", mi připomněla smysl života a tak vůbec.

Co ale příběh opravdu vyneslo do nebes, bylo to, jak silné myšlenky v sobě nese. Marcel se neustále setkává s výzvami, které mnohé z nás během životů mohly zlomit a zlomily. Ale on se vždycky postaví na svoje malé botky a jde dál. Jeho schopnost nacházet radost i v těch nejtěžších momentech diváka inspiruje.

Nejspíš mi Marcel připomněl, že není důležité jen to, co se nám děje, ale jak na to reagujeme. Že štěstí a radost můžeme najít i v těch nejmenších věcech, pokud se na ně díváme správným pohledem.

Komu je poslední dobou mizerně, díky Marcelovi si na okamžik uvědomí, že to může změnit. Že má pořád spoustu krásných okamžiků před sebou, stačí jen otevřít srdce. Takže pokud hledáte něco, co vás zahřeje a možná i přiměje plakat, Marcel, ulita s botami je přesně ten film. Je to nádherný příběh o naději. Fakt stojí za to ho vidět!

Přidat komentář