Obrázek uživatele Lucie Koucká

Historie

Členem již
9 let 8 měsíců

Moje příspěvky

Vítejte zpět v novém světě, který se zbláznil, je rozbitý nejen čas, ale porouchalo se i počasí.

V pořadí třetí Literární vyhlídky představují knižní novinky srpna a září. Jsou to měsíce na produkci slabší, přece jen dovolené jsou ještě v plném proudu a vydavatelé sbírají síly na bohatý předvánoční trh. 

Vítejte v obludáriu mistra Neala Ashera, kde má kdeco kusadla a makadla, leckdy i lidé. V deseti povídkách potkáte bytosti, které zaručeně nechcete nikdy na vlastní oči spatřit, žijící na planetách, které stoprocentně nikdo z vás netouží navštívit. Nebo snad ano?

Přemysla Krejčíka jste si mohli všimnout ve výloze nebo na letošním Světě knihy, kde se účastnil besed a podepisoval svou novinku, sbírku Kybersex. Některé z povídek byly tak zajímavé, že mě nenapadlo nic jiného než autora vyzpovídat.

Těžko se najde ctitel fantastiky, který by nezaregistroval sbírku povídek s tak zajímavým názvem. 

Není člověk, ale její tělo ano. Bývala vesmírnou lodí, měla tisíce párů očí a dokonalý přehled, teď je skoro slepá.

Překvapení roku. Tak si spisovatele Romana Bureše s klidným svědomím starého knihomola troufnu nazvat. Předešlé jeho dvě knihy mezi čtenáři nezaznamenaly větší rozruch, to se povedlo až té třetí. Propast času bodovala.

Nová minisérie na motivy knihy Stephena Kinga Dallas 63, která se točí okolo atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho, spáchaného právě dvaadvacátého listopadu devatenáct set šedesát tři v texaském Dallasu.

Jako bájný Fénix či spíše šílená vakoveverka létavá si plachtí Jack Taylor ve vnějších vrstvách atmosféry, přitom padá těsně pod hranicí rychlosti zvuku a ještě si to stíhá neskutečně užívat.

Letní Jihočeské ráno. Rusovlasá dívka vychází na balkón s úmyslem vypít si v klidu ranní kávu a pokochat se výhledem. Ani jedno se však nekoná.

Stránky