Obrázek uživatele Tereza Kučírková

Bio

Stručné bio
Jsem vdaná, momentálně na mateřské s mladším synem. Profesí molekulární biolog, ale vždy mě zajímala literatura. A to z obou stran barikád, kromě čtení miluju i tvoření příběhů.
Co na sebe dál práskl/a:
Čtení miluju, ale rozhodně nepřečtu všechno, největší husinu mi nahání červená knihovna, a to větší než má chlapík s odhalenýma bradavkama na její obálce. Mám ráda zejména fantasy, sci fi a horror a v poslední době bizzaro, na kterém se mi líbí ta inovativnost a originalita. Vyšla mi knížka Cestovatelská krev a také pár povídek ve sbornících, aktuálně Výtah v Adventním sborníku povídek od Nakladatelství Brk.

Historie

Členem již
5 měsíců 3 týdny

Moje příspěvky

Autorka románu Eléonore Devillepoixová vystudovala filozofii a pracuje v Evropském parlamentu. Právě znalost politického prostředí dala autorce munici pro vytvoření hutného systému moci, pletich a lobismu jako pozadí pro magické dobrodružství.
Ústředním motivem knihy je hledání Arčina původu. Kdo vlastně je ta nezlomná dívka? A odkud vzala takovou porci síly a nadání?

Máte rádi superhrdiny? Jak myslíte, že by to vypadalo, kdyby existovali v reálném světě a měli reálné problémy? Co kdyby byli superstars a dělali průšvihy hodné superstars se superschopnostmi. Kdo by se před nimi mohl bránit? O tom nám povypráví sobotní srdcovka - seriál The Boys.

Nedělník může být čímkoli a dáváme v něm prostor lidem kolem fantastiky vyjádřit jejich myšlenky i názory na mnohá témata. Vážně i nevážně, už jste si mohli v Nedělníku přečíst leccos. Dnes k té všehochuti přidáme i návod. Připravila ho pro vás Tereza Kučírková, jedna z našich služebně nejmladších redaktorek, která nedávno rozšířila sardenské řady. Je to návod na čtení Zeměplochy a přečíst byste si ho měli i v případě, že jste jejími milovníky. Můžete si totiž vyzkoušet, jestli by fungoval i na vás, a zavzpomínat, jak to bylo s vaší první knihou ze světa plujícího vesmírem na zádech obrovské želvy. A můžete se pak o svoje dojmy a argumenty podělit v komentářích.