K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát.
Zámky šíleného krále Ludvíka už na první pohled hodně dobře vypadají a zaberou poměrně velké množství prostoru. Uvidíme, jestli vám na tom prostoru nabídnou také velkou porci zábavy.
Na tuning Carcassone mě přivedl grafik a táta geek Petr Václavek a protože se mi to hodně zalíbilo, pustili jsme se hned následujícího víkendu do díla.
Meč, brnění, válečný oř a spousta skřetů připravených na stětí hlavy. To je sen každého Geeka. Někteří se realizují WoW a jiných onlinovkách, kde tráví hromadu času a stávají se z nich pizzou obložené trosky s napuchlýma očima. Jiní se k tomu snu nikdy nepřiblíží. A poslední typ lidí, a těch je, troufnu si říct, nejmíň, pořídí dráty, plechy, kleště, kladiva a další nástroje a pustí se do výroby. (A ještě menší zazobanější skupina si to prostě koupí! Ale to není taková zábava.)
Kdo by neznal Harryho Pottera. Možná pár eskymáků, co žijí dost daleko aby unikli jakémukoli signálu. Jeho hlavní sláva už je sice pár let pryč, ale pořád se čte, pořád se vysílá a v neposlední řadě se na pomalu ale jistě řítí film ze stejného světa - Fantasticcká zvířata a kde je najít. Nebude tedy na škodu předzásobit se trochou toho podomácku vyrobeného magického náčiní.
Ať už budete vytvářet deskovou hru z knihy Táta Geek , leteckou bitvu z tohoto webu, nebo jinou deskovou hru, která se zde v budoucnu objeví, budete stát před stejnými problémy jako tisíce geeků před vámi. Z čeho vyrábět a jak?
Dostat malé školáky ke knize může být někdy docela peklo. A to i ke knize o které jsme přesvědčení, že by se jim měla líbit. My jsme z ní byli v jejich věku nadšení, že? Jenže časy se mění a vkus s nimi.
I když se o tom zmiňuje snad každá druhá epizoda Big Bang Theory a videí s rozhýbanou plastelínou, legovými panáčky či Barbie panenkami je plný Facebook, nikdy by mě nenapadlo, že to může být taková psina.
Možná to u dětí podporujete, možná stejně jako já co nejvíce omezujete, každopádně vyhnout se tomu v dnešní době dost dobře nejde. Každé dítě se od první či druhé třídy tak či onak setká s mobilním telefonem, resp. jeho chytrou verzí a protože třeba já osobně nemám rád, když je využívaný pouze na hraní Angry Birds či Minecraftu popřemýšlel jsem jak ho využít venku, v přírodě.
Vzhledem k nedostatku času teď nemohu na gekovské projekty s dětmi ani pomyslet. Maximálně několik krátkých pokusů, jejichž původcem je hra 50 báječných experimentů, kterou pro vás teď testujeme, a o kterých se rozepíšu později. Co ale dělat, abych děti nezanedbal úplně? Tak předně jsou tu všemožné akce, jejichž pozvánky tu trousím kolem. Předem upozorňuju, že to není žádná placená agitka, ale události, které opravdu s dcerou navštěvuju a které si užíváme. A za druhé jsou to hurá akce, jakou byla i návštěva divadla Minor a jejich novinky Demokracie.
Celý nápad vznikl vlastně velmi podobně jako většina mých ostatních nápadů směřovaných k dceři, totiž vzpomínkou na mé dětství. Pamatuju si, že jsme tenkrát měli takové velice jednoduché divadlo složené s papundeklu a dřevěných tyček...
Máme tu jeden neplánovaný příspěvek od našeho twitterového čtenáře @romanpastierik. Se synem se pustili do stop moition filmu, ale vzali to doslova od podlahy a místo aplikací a mobilů použili klasickou zrcadlovku a vzniklá videa opravdu stojí kvalitativně za to. Jelikož si nedovolím psát
ani opravovat slovenštinu, přikládám text tak jak k nám přišel.
Začalo to nutkáním koupit si (tedy dětem) časopis mého dětství „ABC mladých techniků a přírodovědců“ (dnes asi už jen ABC, nemýlím-li se). Koupil jsem a celkově byl dost otrávený, ale bylo tam něco, co zaujalo naši malou tvořilku...