Epochální sci-fi v soutěži

Článek od: Redakce - 19.08.2023

V rámci Sci-fi maratonu jste mohli dva celé týdny soutěžit s kvízem o jeden díl Legie Kristýny Sněgoňové a Franty Kotlety a brzy se dočkáte i vyhodnocení a vylosování vítěze. My pro vás od nakladatelství Epocha máme k soutěžení ještě několik dalších titulů, ale tentokrát nebudete nikam posílat emaily, stačí, když nám tady nebo na na našem facebooku napíšete svou odpověď do komentáře.

Modely pro scifisty: Star Wars - Překližkové 3D puzzle

Článek od: Michael Pešťák - 18.08.2023

Pro nepříliš modelářsky zdatné jedince, toužící po nějakém tom oblíbeném filmovém či seriálovém artefaktu (Marvel, Star Wars, Harry Potter a další), jsou tu 3D puzzle firmy Incredibuilds. Puzzle jsou laserované z tenké překližky, drží pohromadě bez lepidla a teoreticky na ně není zapotřebí ani barev, ani nástrojů.

REPORTÁŽ: Vídeň futuristická

Článek od: Tereza Zelinová - 13.08.2023

Zdravím tě, poutníku z hvězd!

Co si představíš, když se řekne Vídeň? Řízek tak velký, že se nevejde ani na talíř? Sachr a přepražené kafe? Spoustu turistů a kýčovité suvenýry? Všechny představy jsou naprosto legitimní, protože to vše Vídeň má.

Expanze a já

Článek od: Kamba - 09.08.2023

Expanze je seriál z budoucnosti na motivy knižní předlohy, ve které lidstvo vylezlo z kolébky Země a podmaňuje si Sluneční soustavu.

Už samotná konstrukce lidského společenství je geniálně pojatá, a co teprve postavy: hlavní i vedlejší jsou autentické, dobře napsané i zahrané.

KOMIKS: Predator Vol. 1: Day of the Hunter

Článek od: Daniel Palička - 07.08.2023

Marvel se nikdy nebál pracovat s velkými licencovanými značkami. Ostatně stačí se podívat do historie. Ikonické série jako Star Wars, Conan the Barbarian nebo Transformers se těšily veliké oblibě a kvůli unikátnímu autorskému pojetí si dokázaly získat přízeň fanoušků. Slavné franšízy frčí i v dnešní době. Není tedy divu, že Marvel nepolevil a čtenářům neustále servíruje nové tituly podle světoznámých značek. Jedním z nich je série Predator, na jejíž první svazek Day of the Hunter, který je dostupný pouze v angličtině, se podrobně podíváme. Stojí za váš čas?

NEDĚLNÍK: Od kolísky po domov dôchodcov...

Článek od: ena - 06.08.2023

...nás sprevádzajú príbehy. Rozprávky, romány, komiksy či filmy. Málokto si ale uvedomuje, že mnohé z nich patria do mnohými zatracovaného žánru, ktorým je fantasy. My sa budeme baviť konkrétne o sci-fi. Keďže na Sardene máme ten sci-fi maratón, pozrime sa aspoň na niektoré z najznámejších príbehov.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Sci-fi maraton