Obrázek uživatele Michael Pešťák

Historie

Členem již
2 roky 5 měsíců

Moje příspěvky

S klasickou star-wars stavebnicí X-wingu firmy Revell v měřítku 1/112 už jsme se seznámili při stavbě Darlighterova „Krayta“. Dnes se seznámíme se strojem correlianského expolicajta Corrana Horna a gandského pilota Ooryla Qyrgga.

Když jsem četl Bactovou válku z knižní série X-Wing, bleskla mi hlavou hláška z Bigglese: „Richthofenův létající cirkus se svými cvičenými Albatrosy zase navštívil náš úsek fronty!“ Eskadra Rogue v tomto dílu působí jako soukromá jednotka, a tak si jednotliví piloti nechali nabarvit stroje dle svého vkusu. 

V roce 2007 se na knižním trhu objevila objemná kniha s divoce zbarvenou obálkou a podivným názvem „Žáby v mlíku“. Šlo o paralelní dějiny ČSR od známého plzeňského trampa a monarchisty Jana Drnka. Tato na české poměry velmi kvalitní alternativní historie se po letech dočkala druhého, silně přepracovaného vydání. 

Po fiasku operace Bouře nastupuje do boje druhý sled sovětských armád. Protiútok přišel mnohem dříve, než polské a německé velení očekávalo. Sovětská vojska rychle obsazují polské území a ze severu bez vyhlášení války útočí na Československo...

Ve druhé polovině loňského roku konečně vyšel (s ročním zpožděním proti původnímu plánu) poslední díl Drnkovy ságy z paralelních dějin druhé světové války. Žáby na prameni popisují druhou fázi války v Evropě - tedy co následovalo po operaci Bouře.

Máme pro vás od M. Pešťáka jednu alternativní modelárnu, vztahující se k nedávno vyšlé knize.

Přečtěte si v pořadí čtvrté žáby v mlíku, lépe řečeno návod k modelu moždíře od M. Pešťáka.

Pokochejte se v pořadí třetí vzpomínkou na Žáby v mlíku podle Michala Pešťáka.

S novým kalendářním měsícem máme pro vás další modelárnu od M. Pešťáka.

Máme pro vás další modelárnu od Micheala Pešťáka.

Stránky