RECENZE: Steven Erikson, Dům mrtvých

Článek od: Renata Staurovská - 23.08.2023

Máme pro vás další díl série Malazské knihy padlých. Druhá kniha s názvem Dům mrtvých vás kromě již známého kontinentu Genabakis vezme i do Sedmiměstí, které se už několik desetiletí brání neúprosné okupaci Malazské říše. A přišel čas, aby v boji s císařovnou Laseen vytáhlo své nejsilnější zbraně.

RECENZE: Steven Erikson, Měsíční zahrady

Článek od: Renata Staurovská - 20.02.2023

V loňském roce zaplesalo radostí nejedno srdce fanoušků epické fantasy literatury. Po přesně 20 letech se totiž konečně dočkali nového vydání prvního dílu prakticky už nesehnatelné ságy. Řeč je samozřejmě o Malazské Knize padlých, jedné z nejpropracovanějších a nejkomplexnějších fantasy knižních sérií vůbec. Na Legii jí náleží čestné osmé místo a v hodnocení tak předbíhá například i Píseň ledu a ohně nebo Zeměplochu.

RECENZE: Steven Erikson, Dust of Dreams

Článek od: Dalmatin - 10.06.2010

Vítejte zpět v království Lether, které právě zažívá období relativního klidu za vlády nového krále Tehola a jeho manželky Janath. Vláda šíleného císaře Rhulada Sengara byla dramaticky ukončena v sedmém svazku příběhů z Malazské knihy padlých (Reaper’s Gale, česky jako Vichr smrti, Talpress 2009) a budoucnost se zdá být růžová.

Přihlásit se k odběru RSS - Malaz