FANTASY SÁGY: Andrzej Sapkowski: Zaklínač

Článek od: Renata Staurovská - 10.11.2014

Představovat čtenářům Sardenu sérii Zaklínač od Andrzeje Sapkowského by pravděpodobně bylo nošením dříví do lesa, přeci jen se jedná o ságu, na které mnozí čtenáři fantasy vyrostli. Nicméně věříme, že se mezi námi najdou i tací, kteří s ní ještě osobní zkušenost nemají. A právě pro ně je tento článek určen.

UKÁZKA: Alex Drescher, Jeden z devíti

Článek od: Anonym - 27.07.2012

"Někteří vstoupili do armády, aby za ně stát z veteránského fondu zaplatil školné na vysoké. Jiní to viděli jako občanskou povinnost. Druhá afghánská většinu z nich poslala domů v zinkové rakvi potažené vlajkou. Jindřich Schlick se stal vojákem, protože v krizemi zbídačeném srdci Evropy neměl jinou možnost. Chtěl jen přežít." Užijte si další z megaukázek na Sardenu.

RECENZE: Andrzej Sapkowski, Čas opovržení

Článek od: Štěpán Jura - 30.07.2011

Svět zachvátily plameny běsnící války. Zaklínač i Lvíče z Cintry se stali objektem vysoké politické hry, která může zabít nejen je, ale také všechny, kdo jsou jim blízcí. Ostatně, věštba přece tvrdí, že princezně kráčí v patách smrt...

RECENZE: Andrzej Sapkowski, Krev elfů

Článek od: Štěpán Jura - 13.06.2011

Zaklínač Geralt z Rivie. Jméno, které snad ani nemá smysl v Česku představovat. Sapwkowskiho pětidílná sága o zaklínači spolu se dvěma knihami povídek má u nás hromadu fanoušků, kteří po dlouhém čekání  mohou konečně jásat. Po sedmi letech se dočkala nového vydání i brožovaná verze dříve beznadějně vyprodaného prvního dílu zaklínačské ságy.

RECENZE: Andrzej Sapkowski, Zmije (druhá recenze)

Článek od: Martin Toman - 12.05.2011

Jako kulisy si pro své vyprávění autor vybral jednu z největších válečných zón na světě – Afghánistán. Nejsou to však žádné ochotnické kulisy vesnického divadla, ale s obrovskou péčí budované reálie military příběhu. Živě si dokážu přestavit tu dřinu - desítky a desítky hodin stráveného pátráním, a studováním tématu, historie, vojenské terminologie a hantýrky. Počet použitých zkratek, vojenských termínů, přezdívek a žargonu je jedním slovem dechberoucí.

RECENZE: Andrzej Sapkowski, Zmije

Článek od: Jan Žlebek - 06.04.2011

Na počátku stála rudoarmějská legenda, příběh, který za války v Afghánistánu jako machorková cigareta koloval mezi sovětskými pěšáky. Vyprávění o vojákovi, jehož při průzkumu terénu uštkla zmije, takže se nestihl včas vrátit na základnu. A díky tomu jako jediný z posádky přežil zničující úder komanda mudžáhedínů. Možná je to městský mýtus, možná polopravda, avšak kdo ví, co je vlastně v zemi pod strmými svahy Hindukúše možné, a co ne.

Přihlásit se k odběru RSS - Leonardo