Obrázek uživatele Jaroslav Vávra

Bio

Stručné bio
Filmový požitkář a labužník.
Co na sebe dál práskl/a:
Ačkoli je Sarden místem hlavně pro sci-fi a fantasy, mám rád filmy a seriály jakéhokoliv žánru. Velkou pozornost věnuji filmům s homosexuální tematikou, případně film, kde je možné vyčíst nějaký queer podtext.
Moje osobní / i jiné www stránky:
http://www.csfd.cz/uzivatel/57705-disk/

Historie

Členem již
11 let 3 měsíce

Moje příspěvky

Peter Pan patří k nejznámějším dětským pohádkám v anglosaském světě. V roce 2003 vznikla jeho neprávem zapadnutá filmová verze, kterou je dobré si připomenout.

Sourozenci Wachowští a Tom Tykwer uvádí svůj nejnovější počin, tentokrát ve spolupráci s Netflixem.

Před čtyřmi lety se nejen v našich kinech objevilo jedno animované překvapení.

Ze západních filmů je asi nejznámějším filmem Godzilla z roku 1998, kterou měl na svědomí Roland Emmerich. Ta však dodnes budí rozporuplné reakce a nejinak je tomu u nejnovější verze k šedesátému výročí.

V květnu přichází do kin dlouho očekávaná adaptace superhrdinského komiksu X-Men: Budoucí minulost, další díl komerčně úspěšné filmové série. Velký podíl na tom, že nový díl X-Menů patří mezi nejočekávanější filmy letošní jarně-letní sezóny, má staronový režisér Bryan Singer. Právě on před čtrnácti lety způsobil takovou menší revoluci v mainstreamové kinematografii, díky níž patří filmy s hrdiny ve fantaskních kostýmech k napjatě očekávaným komerčním trhákům.

Mistr současné romance Joe Wright přichází po Pýše a předsudku (2005) a Pokání (2007) s dalším srdceryvným příběhem. Tentokrát si vybral obsáhlý román ruského klasika Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina a samozřejmě se svou velkou múzou Keirou Knightley v hlavní roli.

Skončily poslední minuty druhého Rozbřesku a já jsem zajásal. Konečně ta těžkotonážní mašina na těžké peníze skončila! Ovšem nebojte se, milé slečny, takhle zlý na poslední příspěvek z Twilight ságy nebudu.

Nejvášnivější diskuse (kromě Zkrocené hory) vzbudil právě Hulk (2003), film na motivy komiksových sešitů Stana Leeho. I po téměř deseti letech snímek vzbuzuje neutichající spory.

Jakmile se oprostíte od těchto dvou problémů, pak si Johna Cartera můžete vychutnat v mnoha ohledech tak, jako si jej vaši tatínkové vychutnávali v komiksové podobě, která v 60. a 70. letech vycházela v časopise ABC...

Martin Scorsese jako žijící legenda si zcela zaslouženě může vybírat látky, které chce přetvořit v celovečerní film. V posledních letech své tvůrčí vitality (kterou mu může leckterý mladší filmař jen závidět) se věnuje oslavám kinematografie a poctám filmařům, na jejichž snímcích vyrostl a inspirovaly ho k samostatné režijní práci. Jeho nejnovější film Hugo není výjimkou, byť se to před zhlédnutím vůbec nezdá...

Stránky