PR+LITERATURA: Robert M. Wegner: Šíp a vítr, dýka a moře

Článek od: Anonym - 30.08.2013

Další porce příběhů z meekhánského pohraničí

"Robert M. Wegner. S velkou pravděpodobností jste toto jméno v životě neslyšeli. Přesto ho v anotaci bez skrupulí přirovnávají k Abercrombiemu a Eriksonovi. Než budete chtít tyto bezvěrce z Laser-books upálit, zkuste si Příběhy z meekhánského pohraničí přečíst. Ti bezvěrci nelhali!"

(Recenze Štěpána Jury na první díl série Příběhy z meekhánského pohraničí: Sekera a skála, meč a žár)

Pro všechny fanoušky epické fantasy nakladatelství Laser-books přichystalo druhý díl skvělé série Příběhy z meekhánského pohraničí polského spisovatele Roberta M. Wegnera. Úvodní kniha si vedle nadšeného přijetí ze strany čtenářů vysloužila neméně pochvalné recenze a lze ji doporučit všem fanouškům čtivé akční fantastiky.

Robert M. Wegner: Šíp a vítr, dýka a moře

brožovaná, překlad Pavel Weigel, obálka Rafał Kosik, 560 stran, cena 339 Kč

Anotace: Na východě meekhánského pohraničí se rozkládají širé stepi, odkud noví nájezdníci vyhnali do Říše kmen kočovníků Verdanno. U nich vychovaná dívka Kailean spolu s dalšími bojovníky mimořádných vlastností je členkou volného jízdního oddílu, kterému velí nejlepší voják Říše. Ve stepi svádějí s lupiči, nájezdníky a dalšími nepřáteli úporné boje, ve kterých přímo jiskří i magie. Na západě Meekhánu leží velké přístavní město Ponkee-Laa. Ve zdejší svatyni boha Reagwyra je uložen jeho zázračný meč. Když zmizí, kněží spolu se šéfem městského podsvětí pověří zloděje Altsina, aby jej našel. Tomu se to za dramatických okolností podaří, zaplete se však do zápasů místních předáků o politické a hospodářské ovládnutí města. Úskoky, intriky, čáry, vše je dovoleno. Nový polský mistr žánru fantasy splétá četné prameny svého poutavého příběhu do fascinujícího svazku, jenž nadchne snad všechny čtenáře.

Zaujalo vás to? Přečtěte si ukázku:

Přidat komentář