UKÁZKA: O. S. Card, Ztracená brána

Článek od: Redakce - 13.06.2014

Brožovaná, překlad Milan Žáček, obálka John Blumen, 384 stran, cena 329 Kč

Nordové, rodina zchudlých mágů žijící v našem světě ve vyhnanství a ve vrtkavém příměří s dalšími westilskými Rodinami, vedou utajenou existenci na rozlehlém panství v kopcích západní Virginie, v co největší izolaci od okolního světa.

Danny Nord věděl od nejútlejšího dětství, že jeho rodina je jiná a že se i on liší od svých příbuzných. Zatímco se jeho bratranci a sestřenice učili vytvářet věci, které obyčejní lidé nazývají vílami, duchy, golemy, trolly či vlkodlaky a činili další divy, jež jsou jejich rodinným dědictvím, Danny měl strach, že nikdy žádné podobné nadání neprokáže, nikdy nevytvoří jediného externa. Všichni si už mysleli, že je potomek mágů, který se narodil bez magických schopností – obyčejný.

Ale Danny není obyčejný. Má dar být jedním z největších mágů. A když to zjistí, ví, že si bude muset zachránit holý život útěkem. Všechny Rodiny se totiž dokážou shodnout pouze na jedné věci: žádnému klanu nesmí být dovoleno otevřít bránu zpět do jejich dávné domoviny. Za tímto účelem se dohodly, že zabijí každé dítě, které bude vykazovat podobné nadání. A tak Danny začíná žít ve světě, který dosud znal pouze prostřednictvím internetu. A pěkně si to užívá…

Přidat komentář