Zuzana Strachotová kolem sebe víří auru tajemna a neznáma. Prozradila na sebe pouze to, že miluje anime a že se zabývala čínským bojovým uměním Wing Chun. V českém literárním rybníčku není žádným nováčkem, v roce 2017 debutovala v nakladatelství Fantom Print sci-fi románem Devět dní, v němž se náboženský fanatismus ve světě Citadely střetává s touhou po svobodě Povstalců. V roce 2019 pak navázala pokračováním nazvaným Devět nocí, jež je zároveň uzavřením příběhu. Letos jí v nakladatelství Epocha vyšel román Vypůjčený čas. A nejen o něm budeme s autorkou hovořit.
Loni vyšel komiks Příběh čarodějky, příběh o dívce, která hledá své tety v neznámé zemi. Kniha pro čtenáře otvírá fantastický svět plný barev a kouzel. A my vám přinášíme rozhovor s jejím autorem Janem Marešem.
Veronika Fiedlerová je spisovatelka, která má na kontě nejen kvalitní povídky, ale také výborné romány s detektivem Benediktem Klausnerem. Jak vzpomíná na své literární začátky? Jak vzpomíná na románový debut Pozdravy záhrobí? A co ji vedlo k napsání novely Pomiluj smrt? Čtěte dál a dozvíte se více.
Jarmila Mlčoušková zatiaľ širokej verejnosti známa nie je, čo je škoda. Ale ak by som sa mala zahrať na vedmu povedala by som, že sa to čoskoro zmení. Vyštudovaná biofyzička, s magisterským titulom z fotosyntézy, doktorátom z DNA interakcií potenciálnych protinádorových liečiv a skúškou z kvantovej fyziky sa do písania vie oprieť. Zatiaľ na svojom pere nemá veľa zárezov, no pracuje na tom, aby sa skóre zlepšilo. Pred časom sme na našom webe uverejnili recenziu na jej knihu Stíny nad univerzitou v Tir Erath a pred pár týždňami jej vyšla skvelá fantasy poviedka v časopise Pevnost. Nuž a ja vás chcem s touto milou osôbkou, veľmi talentovanou autorkou a vedkyňou zoznámiť aspoň prostredníctvom rozhovoru.
Fantastické světy máme všichni rádi. Narnie, Středozem, Malaz, Arrakis a mnohé další. Nejsou to skutečné země, přesto do nich cestujeme rádi a rádi se tam vracíme, stejně jako jejich autoři. Já si dnes budu povídat s autorkami dvou takových fantastických světů, Terezou Temnářkou a Terezou Kadet. Zatímco Temnářka od roku 2008 buduje Podmoří, Kadet ten svůj, obývaný draky a lidmi, zatím ani nepojmenovala. Přesto i ona jeho tvorbou strávila spoustu času.
Miroslav Žamboch, muž bez bázně a hany, matador české fantastiky. Má za sebou neskutečné množství povídek, novel a románů, z nichž některé se dočkaly zahraničního vydání. Je jako doma ve fantasy světech, vesele se prohání budoucími vizemi a letos nás opět vzal na exkurzi do Cevinu. A to je úžasná příležitost nejen na napsání recenze, ale i na rozhovor s duchovním otcem (nejen) Baklyho.
Renesanční bytost. Tak by se dala charakterizovat spisovatelka a všestranná umělkyně Ludmila Svozilová. V běhu života se věnovala různorodým zaměstnáním. Pracovala jako úřednice, malířka, uklízečka, matka početné rodiny, hospodyně a OSVČ ve vlastní dílně, to vše provázaně, podle toho, jak si život žádal. V současné době je zaměstnána na částečný úvazek jako matrikářka a volný čas dělí téměř rovnoměrně mezi psaní a experimenty s hlínou. Žije a inspiraci sbírá ve starém strašidelném domě kousek za Prahou.
Madla Pospíšilová Karasová zahájila svou spisovatelskou dráhu jako autorka humorné knihy ze života Kronika rodu Příšeráků. Od té doby jí vyšlo mnoho hororových povídek, které se s humorným žánrem neslučují. Začátkem letošního roku publikovala u nakladatelství Golden Dog svou druhou knihu V pekle jsme všichni Hébert na motivy skutečných vzpomínek chovanců umístěných v kanadských křesťanských sirotčincích. Na to, jak se píší dva tak odlišné žánry, a mnoho dalších otázek, odpovídá v dnešním rozhovoru.
Tereza Kadečková je v hlubinách internetu známá jako Kadet. Rodačka z Hradce Králové se v tuzemské temné fantastice zabydlela doslova jako ryba ve vodě. Svou živelnou spisovatelskou kariéru zahájila jako povídkářka. Její texty vyšly v několika sbornících, ale první „velká“ kniha jí vyšla v roce 2020 v nakladatelství Golden Dog.
Femme fatale současné tuzemské fantastiky, autorku netradiční noirové detektivky Krev pro rusalku, temně magických Zřídel a postapokalyptické trilogie Město v oblacích, Země v troskách a Svět v bouři, není třeba představovat. Kdo by však toužil vědět, co se Kristýně Sněgoňové honilo hlavou, když se loučila s hrdiny své městské trilogie, či zda se jí lépe pracuje s Leošem Kyšou či Františkem Kotletou, nechť se pustí do čtení…
Game Access 2022, den první, dopoledne. V Červeném sále se po Michalu Vavříkovi ujímá slova Joris de Man a provází posluchače tvorbou soundtracku pro sérii Horizon. Hovoří o své předchozí tvorbě, o původních pochybách, zdali se jeho hudba bude k takové hře vůbec hodit... O hodinu později usedáme ke kulatému stolku a konečně mám příležitost jej vyzpovídat.
Nikol Wolfová pochází z Ledče nad Sázavou, vyrůstala ale v malém městečku na Vysočině, Světlé nad Sázavou. Je českou spisovatelkou a zakladatelkou nakladatelství Brk. S Nikol jsme si povídaly o tom, co stálo za nápadem založit nakladatelství, a jaké to je komunikovat s autory. V rozhovoru se také dočtete, kde Nikol vzala inspiraci a spoustu informací pro její barvitou fantasy z doby střetu pohanské a křesťanské kultury.
Čím lépe zahájit dušičkový čas než rozhovorem se třemi báječnými spisovatelkami z hororového nakladatelství Golden Dog. A zahájily jsme ho stylově. Ve středověkém sklepě s historií, ze které by si ukáknul i Jack Rozparovač. My jsme v něm však nikoho nepáraly, ale rozpravovaly jsme. O touze plnit stránky vlastními příběhy. O lásce ke knihám, která tyto tři ženy inspirovala. O příbězích, které nabízí čtenářům. O problémech, s nimiž se ženy spisovatelky musí vyrovnávat. O cestě, která je právě do nakladatelství Golden Dog přivedla. Dávám tedy slovo Veronice Fiedlerové, Nelly Černohorské a Karin Novotné.
Roman Bureš je dnes už uznávaný autor kníh a poviedok v zborníkoch vydavateľstva Epocha. Nedávno mu vyšlo pokračovanie románu Inferium a pripravujú sa ďalšie publikácie. Je milovníkom rodinného života, zvierat a rozhovory často nedáva. Ja som mala šťastie, a mohla som Romanovi položiť pár otázok z každého rožku trošku. Ale veď posúďte sami...