Petera Jacksona všichni známe jako režiséra, který stojí za legendárními adaptacemi knih J. R. R. Tolkiena. Pokud nevíte, jaké filmy Jackson točil ještě před trilogií Pána Prstenů, pravděpodobně si představujete, že jde o podobně nádherné, dojemné snímky. A mýlíte se. Braindead — Živí mrtví z roku 1992 je totiž typickou ukázkou toho, čemu osobně rád říkám odvrácená strana Petera Jacksona.
Rok dlouhé čekání je u konce. Peter Jackson nás bere na poslední výlet do Tolkienovy Středozemě. Než nám ale dá defenitivní sbohem, rozpoutá ještě Bitvu pěti armád.
Dámy a pánové, můžete se přestat bát a pochybovat. Hobití dvojka nejen dalece předčila cokoli, co jsme se od ní odvážili čekat, ale zároveň shodila pod stůl všechny ty filipiky, které se vedly proti jejímu o rok staršímu bratříčkovi. Jackson válí!
Že je celek víc než jen prostý součet částí, je pravda věkem ošoupanější než klobouk Gandalfa Šedého. Že ji ovšem potvrdí i tolkienofily vymodlený snímek Hobit, to jsem věru nečekal. No, holt Neočekávaná cesta začíná. A záleží jen na vás, zda se po vzoru usedlého hobita Bilbo Pytlíka necháte zlákat dobrodružstvím a vydáte se na nejarchetypálnější výpravu za uloupeným trpasličím zlatem v dějinách fantasy.
Revoluční verze Hobita se představí i v centru Prahy o půlnoci v přecpaných kinech a přitom se v Imaxech bude 2x denně promítat speciální ukázka z chystaného Star Treku. Ti, kteří přijdou v kostýmu do kina IMAX v Praze, se mohou těšit na dárek v podobě plakátu ze speciální limitované edice...
Skromný Bilbo Pytlík pak sám s Glumem na břehu podzemního jezera objeví nejen hloubku lstivosti a odvahy, která překvapí i jeho samotného, ale také získá do svého vlastnictví Glumův prsten „miláška“, který má nečekané a užitečné možnosti...
Fanoušci po celém světě znají Hobití den, který se slaví v sobotu 22. září, ve kterém Bilbo a Frodo Pytlík oslavují společně narozeniny. Bilbo a Frodo v knihách společně uvedli, že se narodili ve stejný den, ale v jiném roce. Bilbo v roce 2890 a Frodo v roce 2968 Třetího věku (respektive podle Hobitího kalendáře v roce 1290 a 1368).
Na jaře 2012 se čeští fanoušci série Percy Jackson dočkají vydání českého překladu volného pokračování z pera spisovatele Ricka Riordana! Po velkém úspěchu série o mladém chlapci s krví bohů Percym přichází série Heroes of Olympus – „Bohové Olympu“!
Na pulty knihkupců dnes přichází kniha Nakladatelství Fragment – Percy Jackson: Bitva o labyrint. Čtvrtý díl celosvětově úspěšné fantasy série Percy Jackson je po Harrym Potterovi a Twilight sáze třetí nejčtenější knihou na světě. Prodáno bylo jen v USA více než 15,5 milionu výtisků! První díl ságy byl převeden na plátna kin v únoru roku 2010.
Dvoudílný film podle knižní predlohy „Hobbit“ dostal zelenou a natácení zacne v únoru 2011 pod režijní taktovkou Petera Jacksona. To uvedli ve spolecném prohlášení Toby Emmerich (prezident a COO New Line Cinema), Alan Horn (prezident a COO Warner Bros.) a Steve Cooper (CEO Metro-Goldwyn-Mayer).
I mladičký Peter Jackson, podobně jako mnozí další tvůrci filmů v tomto žánru, se pro kariéru filmaře rozhodl po shlédnutí původní verze King Konga z roku 1933. Svoji vlastní loutkovou verzi oné vrcholné scény na Empire State Building natočil již jako dvanáctiletý. Předprodukční fáze dospělé Jacksonovy vize tohoto klasického filmu byla dána k ledu po dobu, kdy pracoval na trilogii Pán prstenů, a jeho remake byl dychtivým divákům představen až po dlouhé době. King Kong Petera Jacksona je předurčen být prvním významným opičím filmem nového tisíciletí, ale otázkou je, zda dosáhne kvality a vizuálního dopadu klasického originálu. Historie totiž spíš naznačuje opak.