Obrázek uživatele Tomáš Kouřil

Bio

Stručné bio
Jeden z těch, co mají rádi Star Trek i Star Wars, metal i symfonické soundtracky, sci-fi i fantasy, co jsou dospělí a zároveň jim (snad) nezmizela radost ze světa. Dřív bych ještě připsal, že rád sním, ale na přechodech mě to párkrát málem stálo život, proto se raději nořím do snění ostatních - v knihách, hudbě i jinde.

Historie

Členem již
11 let 9 měsíců

Moje příspěvky

Zatímco dnes si pohodlně vybíráme filmy z nepřeberné nabídky VOD služeb, v devadesátých letech jsme projížděli kabelovku a doufali, že mezi 30 nabízenými kanály najdeme něco zajímavého. Pro mě to byl film Merlin.

Tři české komiksy, Klášter nejsvětějšího srdce, 130: Odyseu a Traum spojuje motiv světa postiženého něčím zlým a zvláštním. Každý z nich s tím nakládá jinak a každý také vzbuzuje jiné emoce, všechny ale dovedou čtenáře pohltit.

Seriál Arcane: League of Legends, který vyšel v listopadu 2021 na Netflixu, sklidil mimořádně nadšené ohlasy od fanoušků i kritiků. Spektakulární animovaná série adaptující populární počítačovou hru oslovuje osobitým vizuálem, přívalem emocí i akce.

Druhý český Comic-Con byl kvůli kovidu posunutý až na říjen 2021, a tak jsme se třetího, který právě skončil, dočkali už po půl roce. A vůbec nám to nevadilo. I proto, že organizační tým se opět vytáhl a zahltil nás programem natolik, až jsme zase nevěděli, kam dřív skočit. Být na Comic-Conu je jako být tři dny zavřený v cukrárně, jen nehrozí přejezení a diabetes.