KOMIKS: Geoff Johns & Ethan Van Sciver, Flash: Znovuzrození

Článek od: frankie - 21.08.2013

Nejrychlejší muž planety Barry Allen alias Flash přichází znovuzrozen. Nyní navíc v české premiéře. Komiks skládající se z šesti sešitů restartuje hrdinu Flashe, který získal svou superschopnost po nehodě v policejní laboratoři.

Barry Allen slaví svůj návrat, ale cítí, že je něco jinak, špatně. Naštěstí tu jsou pro něj jeho předchůdci i následovníci (Jay Garrick, Wally West, Bart Allen) a jeho milá Iris Westová. Hlavním zloduchem a soupeřem Flashe je cestovatel časem Eobard Thawn – alias Profesor Zoom – alias Reverse Flash. Okrajově do příběhu zasahují i další superhrdinové – např. Superman či Green Lantern (Hal Jordan). Při četbě pobaví srovnání rychlosti Supermana a Flasha. Když se Superman chlubí, že několikrát i Flashe předběhl, Flash ho setře tím, že se nechával porazit, aby mu udělal radost. Jinak je ale komiks laděn ve vážném tónu. V příběhu je několikrát poukazováno na vraždu Barryho matky, za kterou byl odsouzen jeho otec. S tímto faktem se však Barry nikdy nesmířil a snažil se otce očistit.

Za restartem Flashe stojí známý Geoff Johns, od kterého jste si v češtině už mohli přečíst Green Lanterna nebo Supermana. Grafickou podobu Flashovi poskytnul Ethan Van Sciver. Ten se u DC Comics uchytil díky komiksu Impulse a posléze se podílel na příbězích mnoha hrdinů této nakladatelské stáje.

Kromě fantastického příběhu obsahuje komiks Flash: Znovuzrození předmluvu komiksového nadšence a scénáristy Matta Chernise, alternativní obálky jednotlivých sešitů a mnoho dalšího. K velkému štěstí českého čtenáře nakladatelství BB art vydalo prvních šest sešitů v jednom svazku. Má tak možnost se podrobně seznámit podrobněji se životem tohoto superhrdiny a neuniknou mu žádné souvislosti, navíc si tak mnohem víc užije i provázanost s Ligou spravedlnosti a dalšími superhrdiny DC Comics. Pozor! Komiks nelze doporučit čtenářům trpícím alergií na oranžovou barvu.

Flash: Znovuzrození (Flash: Rebirth)
Geoff Johns, Ethan Van Sciver
Nakladatel: BB art
Překlad: Martin D. Antonín
Rok vydání: 2013
Počet stran: 168
Rozměr: 168 x 258
Provedení: Paperback
Cena: 399 Kč

Přidat komentář