LITERATURA: Ediční plán nakladatelství Zoner Press (1. čtvrtletí)

Článek od: Anonym - 07.02.2012

Tuzemští nakladatelé nám po svátcích servírují jednu knihu za druhou, pozadu samozřejmě nechce zůstat ani Zoner Press, který v prvním čtvrtletí nového roku chystá následující tituly.

 


Trudi Canavan – Čarodějova zrada, Trilogie Zrádkyň 2

Australská spisovatelka Trudi Canavan patří mezi neúspěšnější autory fantasy literatury posledních deseti let. Za svou tvorbu obdržela dvakrát cenu Aurealis, její příběhy se drží na vrcholcích žebříčků bestsellerů, byly přeloženy do mnoha jazyků a zaznamenaly nebývalý úspěch po celém světě - včetně České republiky, kde již vyšly trilogie Věk pěti a Trilogie o černém mágovi. Nedávno přišla řada také na Trilogii zrádkyň, jejíž druhý díl vyjde v nejbližší době.

Nejhorší obavy černé čarodějky Soney se naplnily. Jejího syna Lorkina zajaly Zrádkyně a nyní ho zadržují ve svém tajném horském Útočišti. V ohrožení není pouze jeho život, ale také drahocenné tajemství magického léčení. V Imardinu je zatím odpadlý čaroděj, vrah a vůdce podsvětí Skellin stále na útěku, navíc Společenstvím otřese zpráva o vraždě lorda Leidena, jenž byl zabit ve svém domě za pomoci černé magie. Nebezpečí, které přítomnost dalšího černého mága v zemi představuje, je nedozírné…


Katie Taylor – Gryfův let

Další australská spisovatelka Katie Taylor zatím sice nedosáhla takového věhlasu jako Trudi Canavan, našlápnuto má však více než dobře. Její debut Temný Gryf, jehož český překlad vydal Zoner Press v létě loňského roku, zaznamenal příznivé ohlasy čtenářů a nasbíral převážně pozitivní recenze, takže druhý díl na sebe nenechává dlouho čekat. Oproti jedničce je Gryfův let vyzrálejší, akčnější a (jak jinak) krvavější – čtenáři se tedy určitě mají na co těšit. Vyjde již brzy…

Arren Cardockson, zrazen, zabit a nakonec přiveden zpět mezi živé svým věrným gryfem Skandarem, cestuje na sever – do země svého původu. Pronásledován nepřáteli, lačnícími po jeho krvi, má však jen malou naději, že svého cíle dosáhne…


Olga Gromyko – Povolání: Zaklínačka

Olga Gromyko – jméno v našich končinách téměř neznámé. Avšak na východ od našich hranic si již tato běloruská spisovatelka získala značné renomé, především díky své románové sérii o zaklínačce Volze. První díl této série nyní vychází v českém překladu.

Fantasy dobrodružství o mladé zaklínačce, která se umí ohánět lépe slovy než mečem a dar použití magie dostala snad od všech sudiček.

Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona, ne nějaký jiný, zdatný zaklínač. Navíc prostředí plné upírů není právě ideálním místem pro mladou dívku…

Hlavní hrdinka má ovšem dvě silné zbraně: talent pro magii a ostře nabroušený jazyk. Nezalekne se skoro ničeho – ani partičky nabroušených upírů, ani podivné příšery, která ji chce sežrat, ani protivného profesora. Snad jen ta zápočtová práce, co musí napsat, jí dělá vrásku na čele.

Humorná fantasy o drzé mladé zaklínačce je napsána svižným jazykem, čtenáře snadno zaujme a pobaví. Sympatická hlavní hrdinka je nosným pilířem celého příběhu, vyšperkovaného vtipnými dialogy a dobrodružnou zápletkou. Nejedná se o následovnici ani Harryho, ani Geralta… je tu prostě Volha.


Adrian Tchaikovsky – Pád Vážky

Pamatujete si ještě Impérium černé a zlaté, první díl trilogie Stíny vědoucích, prvotinu talentovaného britského autora Adriana Tchaikovského? Od vydání této dobrodružné fantasy s prvky steampunku již uplynulo téměř půl druhého roku. Nejvyšší čas na pokračování, říkáte si? Přesně to samé si zřejmě myslí také Zoner Press, druhý díl Stínů vědoucích s název Pád vážky vyjde totiž v nejbližších měsících, poté v těsném závěsu také třetí díl, jehož angl. název zní Blood of the mantis.

Zdroj: www.zonerpress.cz

Komentáře

Dobrý den, chtěl bych se zeptat kdo ilustroval první díl série Stíny vědoucích, popř jestli bude ten samý člověk ilustruje druhý a třetí díl? Protože ilustrace v prvním dílu byly přímo úchvatné - dlouho jsem se nesetkal v knize s tak pěknými obrázky. Proto doufám že další dva díly budou ve stejném duchu... :) Předem děkuji za odpověď.

Zdravím, první díl ilustroval Roman Kýbus, který stojí např. i za obálkou ke knize Povolání: zaklínačka, pokud se nemýlím. Jestli bude ilustrovat i další díl této série vám s jistotou neřeknu, ale osobně bych řekl, že ano. Ale můžeme se zeptat v nakladatelství, pokud chcete :)

Přidat komentář