POZVÁNKA: Blackout potřetí

Článek od: Jan Kovanic - 25.10.2011

Každý výpadek jednou skončí, ale ty opravdu fundamentální se často vracejí. Jako knížka Blackout, která vznikla rozšířením mých připomínek k Neffově Tmě (verze 0.0), a která vyšla v roce 1999 v Gradě. Deset let poté byla vržena na Sarden, kde vycházela od ledna do srpna 2010. Po zjištění, že si její text lidé tisknou na papír, zařadil Tom Němec její nové vydání do Edice Pevnost, která vychází v nakladatelsví Epocha. A ediční ruleta vyplivla její vydání společně s listopadovým číslem Pevnosti, které právě vychází. Samostatně knížka vyjde v lednu 2012.

Shodou okolností se v pražském kulturním centru Novodvorská rovněž právě teď koná skvělý a exkluzivní con FanCity. "Právě teď" značí dobu od středy 26. října do neděle 30. října. Pokud sem zabloudíte v pátek svátek 28. října 2011, pak mezi přehršlí her, filmů, přednášek a besed s velikány typu Kocoura z Červeného trpaslíka můžete rovněž zavítat do prvního patra, kde v místnosti 1 (č. 109) v rámci linie Fanzine.cz proběhne v 18:00 představení mého Blackoutu.

Nejdříve předvedu něco autorského čtení. Pak proběhne drobná debata, jak by takový blackout vypadal dnes. Uběhlo pouhých 12 let od prvního vydání, ale dnešní Blackout by byl - bude - mnohem hrozivější. Tehdy jsem uváděl, že by se hroutily všechny sítě a všechna zařízení, kde by byla byť i jen jediná část napájena elektřinou. Dnes ani nemusí dojít k výpadku elektřiny. Stačí softvérová chyba a nepoužitelný je jakýkoli bazmek, kde se nachází - počítač. A protože už veškeré bazmeky jsou počítači vybaveny - od automobilů po plachetnice až po kartáčky na zuby - půjde o průšvih. Asie a Afrika si nejspíš poradí.

Na tomto místě musím poděkovat časopisu Sarden a jeho šéfredaktorovi Janu Pechymu Pechancovi, jakož i otci listu Petrovi Pagimu Holanovi, kteří vloni přijali za svůj projekt internetového vydání Blackoutu, čímž ho vzkřísili z mrtvých. Načež jsme s Tess na loňském Parconu v polském Těšíně zažili příjemnou historku. Standa, který mě a Tess registroval, se těšil, že až bude mít čas, tak že si tu knížku vytiskne. Což mě přesvědčilo, že papírová knížka má stále svoji užitnou hodnotu. Protože vytisknout knihu na tiskárně (nějakých sto padesát listů Á čtyři) je stále ještě dražší, než si ji koupit, nehledě na hodiny času při stahování (nějakých třicet pokračování). Začal ve mně hlodat červík.

Červ vystrčil svou hlavu ven na loňském chotěbořském FFS, kdy mě po mé umělecké četbě z Blackoutu přesvědčil Josef Pecinovský, který stál u zrodu knížky ještě v Gradě, že ten prastarý text není mrtvé maso, a zaslouží si druhé tištěné vydání. Tomáši Němcovi, šéfredaktorovi Pevnosti, pak musím poděkovat, že na můj dotaz pravil:

"Tak mi to pošli."

Tak jsem mu to poslal. A on to ve spolupráci s Epochou (rovněž silné díky:) vydal. A kdo chce, tak si může můj první scifácký text koupit. Třeba už na tom FanCity, anebo u dobrých trafikantů. Teď s časopisem Pevnost nebo v lednu samostatně.

Kdybyste byli na FanCity ještě v sobotu v 17:00, pak vás ještě pozvu na představení knížky Jinosvěty*. Darth Zira a spousta mladých nadějných autorů (Kovanic, Vláďa Němec, Sedláček, Šochová, Sagitarius, Kubátová, Vraníková, Talafús, Sig) budou opět v oblíbené místnosti 1 představovat povídkový sborník, jehož tématem budou paralelní světy. Také se účastním jednou povídkou, jež se zove Všechny barvy vesmíru (in O stříbřitělesklý halmochron, SFK Andromeda, 2006), kde jsem použil antiparalelního vesmíru jakožto stroje času. Na požádání mohu demonstrovat přechod do paralelního vesmíru. A zpět.

Shodou okolností bude tato povídka součástí sbírky kratších povídek, které vyjdou příští rok opět v Edici Pevnost pod slibným názvem Člověk a jiné katastrofy. Ale o téhle sbírce řeknu něco více až příště.

Tak sbohem a uvidíme se. Na FanCity, anebo někdy někde jinde.

\ :-)

*
Jinosvěty
Scarlett Rauschgoldová "Darth Zira" + Kovanic, Němec, Sedláček, Šochová, Sagitarius, Kubátová, Vraníková, Talafús, Sig
1103 P+B, N, normalh , Sobota 29.10. 17:00h
Nejen popovídán s autory při vydání čtvrtého tematického povídkového sborníku. Letos poněkud méně vesele, zavzpomínáme totiž i na ty, kteří při této příležitosti sithužel nemohou být mezi námi...

Jinosvěty - křest knihy na FanCity
Scarlett Rauschgoldová "Darth Zira" + JWP, Františka Vrbenská a mnoho jiných
1205 C, N, 00:10h , Sobota 29.10. 20:00h
Slavnostní křest v pořadí již čtvrtého tematického sborníku povídek mladých a/nebo začínajících autorů žánru fantastiky, tentokrát je jeho jednotícím tématem přechod mezi realitami, tedy brány do jiných světů nebo bytosti "odjinud" žijící mezi námi.

Komentáře

Právě jsem dostal echo od Tess, že se moje přednáškové křtění posunulo z 18.00 na 20.00. Nicméně i v 18.00 budu připraven vám nějaké kousky Blackoutu prodat, jalo ostatně celý pátek a sobotu - dokud mi nedojde balík. Vždy připraven!

\ :-)

Mám doma ještě první vydání a po pravdě řečeno mi gradovská obálka připadá nejméně o pět řádů lepší. :-) Ale i tak je dobře, že tahle knížka opět vychází.

Což o to počítačové bazmeky... ale e-knihy! Veškeré znalosti  a vědomosti lidstva ve zlomku sekundy v tahu.

Dodatek: UÁ, já tu zpíčenou CAPTCHU píšu už po stopadesátý a ono to furt nejde a nejde! Aby se Bene Gesseritu gom džabbár do zadele zaraziti ráčil! 

Zkus se registrovat :)

Benegeserith je posílený kvůli polskému dealerovi s pornem :)

Každý národ má takové politiky jaké si zaslouží -> Svůj svět si musíme zasloužit!

Přidat komentář