CENY: Cena Karla Čapka na Parconu

Článek od: Aquila - 24.08.2010

Parcon a Cena Karla Čapka nerozlučně patří k sobě. Je to nejen tím, že na Parconu jsou slavnostně vyhlašovány výsledky právě ukončeného ročníku a současně odstartován ročník nový, ale i tím, kolik prostoru je CKČ na Parconu věnováno.

Letos to bude podobné, a přece trochu jiné, především v tom, že se jedná o con evropského formátu. Nebudete ošizeni o představení jednotlivých nominovaných a rozhovory s nimi, ale na rozdíl od jiných let tento pořad proběhne již v sobotu od 14 hodin a nedozvíte se na něm konečné pořadí ani to, kdo získal Pulce a Mloka. To chystáme až jako překvapení na hlavní mezinárodní sobotní galavečer, kde budou předávány i ceny Eurofandomu. Nicméně nominační pořad CKČ si rozhodně nenechte ujít. Setkáte se na něm nejen s autory, kteří se probojovali na stupně vítězů a do Mloka, ale i těmi, jejichž práce byly vybrány do sbírky Kočas, navazující na prastaré tradice KOlejního ČASopisu, v němž vycházely práce prvních účastníků soutěže. Oba sborníky budou pokřtěny právě na tomto nominačním pořadu a (nejen) lovci autogramů si je budou moci zakoupit se speciální slevou.

V pátek večer v conové hospůdce proběhne setkání držitelů Ceny Karla Čapka, Mloků za zásluhy i Ludvíků. Pozvání přijalo nemálo oceněných z minulých let a můžeme se těšit na opravdu přátelskou atmosféru.

Na neděli je naplánována beseda o CKČ s administrátorem a jeho hosty. Přesvědčíte se, že porotci i autoři mají společné přání – aby se do soutěže dostávaly práce co nejkvalitnější. A navíc – kde jinde se můžete dovědět o CKČ i to, na co jste se kdy báli zeptat?

V průběhu conu budete moci navštívit výstavu věnovanou CKČ. Její součástí bude prezentace zajímavých artefaktů, historických podob cen, zažloutlých rukopisů i knížek, které účastníkům vyšly.

Neváhejte a přijeďte! Česko-polsko-slovenský Parcon-Tricon-Eurocon (http://tricon.info/?lang=cs) vás volá!

Těšíme se na vás!

Jiřina Vorlová, administrátor CKČ

Přidat komentář