PR: Antologie Jiný kraj

Článek od: Redakce - 07.02.2023

Síla lidské představivosti v proměnlivém světě
Fantazie je prý nekonečná. Čtenáři beletrie často říkají, že do knih utíkají před nástrahami soudobého světa. Velmi populární je v tomto směru fantasy, sci-fi a hororová literatura. Ale fantastická literatura může sloužit nejen jako únik, nýbrž i trefně glosovat současnou situaci.
Antologie Jiný kraj si bere za cíl propracovat témata, která hýbou světem (např. ekologie, rasismus, LGBT…) a ukázat, jak se promítají do fantastické literatury. Nejde o lacinou snahu upoutat pozornost, spíše o možnost prozkoumat to, jakým způsobem můžou být tato témata v žánrové literatuře zpracována a uchopena. Nabízí paletu různých přístupů od civilních příběhů, kde je prvek nadpřirozena jen podružný a řeší se hlavně mezilidské vztahy, po experimentální příběhy plné podivných míst a zvláštních tvorů.

Do antologie přispěla řada významných žánrových i začínajících autorů, najdeme zde povídku například od Vilmy Kadlečková (populární série Mycelium, Argo), Jana Hlávky (populární série Algor, Brokilon), Lukáše Vavrečky (Tesla Noir, Host), Přemysla Krejčíka (Srab, Host), Terezy Janišové (populární série Erilian, Cooboo). Knihu společnými silami připravily editorky a spisovatelky Tereza Kadečková a Tereza Matoušková a vydává ji nakladatelství Golden Dog.

ANOTACE:
Jiný kraj může znamenat exotickou přírodu, ale také odlišné mravy, neobvyklé zvyky a zákonitosti, jiné lidi, myšlenky, osudy. Antologie Jiný kraj je výběrem povídek žánru fantasy, sci-fi a hororu, ale přesto se věnuje tématům, které hýbají současným světem. Problémy osobní identity, ochrana životního prostředí, potíže v rodině nebo intenzivní chov drůbeže. Mořské panny plavou mezi igelitovými sáčky, mágové experimentují na dětech s mentálním postižením, kmen žijící na obří kře prchá ze své domoviny, protože přichází doba tání...  Obsah povídek je často kritický a varující, ale nejednou se na konci mihne jiskřička naděje. Nebo aspoň rozkošné koťátko.

Do antologie přispěli: Vilma Kadlečková, Jan Hlávka, Lukáš Vavrečka, Přemysl Krejčík, Tereza Janišová, Petra Machová, Tereza Kadečková, Tereza Matoušková, Jela Abasová, Barbora Vrobelová a Veronika Salášková

Antologie vychází 27.2.2023, můžete ji předobjednat se slevou na webu Golden Dog.

Ukázku si můžete přečíst zde.

 

Jiný kraj

Autoři: Jela Abasová, Jan Hlávka, Tereza Janišová, Tereza Kadečková, Vilma Kadlečková, Přemysl Krejčík, Petra Machová, Tereza Matoušková, Veronika Salášková, Lukáš Vavrečka, Barbora Vrobelová
Žánr: fantasy, sci-fi, horor
Vydáno: 2023, nakladatelství Golden Dog
Ilustrace na obálce: Alena Kubíková
Jazyk: český
Počet stran: 312
Vazba: brožovaná, formát 125×195 mm
ISBN: 978-80-88067-72-6
Cena: 399,- 

Přidat komentář