UKÁZKA: Goon 6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka

Článek od: Redakce - 07.09.2016

Čtenáři rozhodují o vydání dílu, který dá celé sérii nový rozměr: „Goon“ dospěl v edici „Na přání“ k magickému šestému dílu aneb „Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka“ změní vše!

Jak už jsou příznivci komiksů z produkce Comics Centra zvyklí, při dostatečném počtu zájemců vyjde další díl fajnšmekrovského komiksu „Goon“. Na vydání tohoto dílu ale obzvlášť záleží – měl být totiž původně završením celé série. Příběh s nádechem noir ale dodal předchozím dílům naprosto nový rozměr a přitáhl k celé sérii novou skupinu dosud nezasvěcených čtenářů. A tím dal i nový impulz práci samotného scénáristy a výtvarníka v jedné osobě - Erica Powella.

Do této zlomové knihy Powell tvořil sérii „Goon“ po jednotlivých sešitech každé dva měsíce. Příběh „Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka“ ale Powell vytvořil jako celistvou knihu. O co méně nás v chystaném dílu čeká humoru, o to více prostupuje plánovaný vrchol série silná atmosféra.

Knihou se prolínají dva nezávislé děje, které se výrazně odlišují výtvarnou podobou i barevným podáním.

Do zločinného podsvětí vstupuje nový tajemný hráč a začne Goona postupně připravovat o jeho vliv systematickým odřezáváním jeho obchodních partnerů, informátorů i spojenců. Goon ve snaze dostat organizovaný zločin zpět pod svou kontrolu, je pronásledován vzpomínkami na nejtemnější okamžiky svého života, kdy utrpěl šrámy na těle i na duši a kdy se jeho srdce proměnilo v kámen.

Protože Goona stvořila Čínská čtvrť.

Dvě jsou také varianty obálek, ze kterých si mohou zájemci vybrat. První má klasický řadový design celé série. Druhá varianta „speciál“ s temnou ženou a útočícím hadem byla v USA speciálně vytvořena pro samostatné vydání této knihy v pevné vazbě.

Kniha bude navíc doplněna o skicář s komentářem Erica Powella, ve kterém je pro porovnání řada stran ukázána pouze v kresbě tužkou, bez vytažení tuší a vybarvení. O úvodní slovo se postaral režisér David Fincher.

Původně undergroundový komiks začal vycházet v roce 1998. Postavu Goona vymyslel americký scenárista a výtvarník Eric Powell jako kritiku doby, společnosti a aktuálního stavu umění. Doposud v USA vyšlo 16 sebraných knih Goona a k tomu kniha krátkých příběhů Noir. Velkým milovníkem Goonových příběhů je režisér David Fincher, se kterým v současnosti Powell spolupracuje na převedení Goona na filmové plátno: https://www.youtube.com/watch?v=zr_Ta6NS3-g

Powell obdržel za Goona pětkrát cenu Willa Eisnera a také mezinárodní ocenění Horror Guild Award. Ceny Willa Eisnera jsou ceny, které se udělují v Americe od roku 1988 za kreativní přínos americkému komiksu. Udělují se v několika kategoriích a jsou brány v podstatě jako komiksoví Oscaři.

 

Eric Powell: „Goon 6: Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka“

V překladu Václava Dorta a Martina Trojana vydá v roce 2016 Comics Centrum

Pevná vazba, 144 barevných stran, MOC 399,- (v předobjednávce u vydavatele)

 

Zájemci si mohou knihu objednat do 25. září 2016 na stránkách vydavatele: http://www.comicscentrum.cz

„Čínská čtvrť a tajemný pan Trnka“ vyjde 1. listopadu 2016.

V prodeji jsou i předchozí díly série „Goon“.

Přidat komentář