Letem (fantastickým) světem 02

Článek od: Matyáš Pařátek - 01.11.2015

Jessica Jones přichází

Marvel je všude. V hračkách, komiksech, filmech, cereálích a u Netflixu. Jejich první dítě (Daredevil) překvapivě klapnul. A teď přichází Jessica Jones. Ta má kocovinu, pořádnou sílu a Davida (Doctora) Tennanta jako záporáka. Tak uvidíme, jak to dopadne. Podle traileru by výsledek mohl být fajn. 

Ant-Man II bude nejspíš rutina 

Ne že by byl Ant-Man vyloženě průser, ale smrděl dost velkou rutinou, kterou občas problesknul záchvěv tvůrčího génia Edgara Wrighta. Takže jsem čekal, že pro případnou dvojku půjde náhradník Peyton Reed z kola ven. A víte co? Nepůjde. Protože mu přiklepli i režii druhého dílu. Tentokrát asi v kině vážně usneme. 

Žambochova a Bartošova kniha je na světě

Miroslav Žamboch si za roky psaní stačil vybudovat dost velkou čtenářskou základnu. Je to autor, od kterého už přesně víme, co čekat. No a teď se spojil s Tomášem Bartošem (military sci-fi Žoldnéři) a společnými silami napsali sci-fi Turbulentní vesmír. Vědecky pojatá anotace dost mlží o čem to celé je, ale když se dají dohromady tihle dva autoři, je jasné, že čtenáři chtějí být u toho. Knihu s obálkou Petra Vyorala vydalo o měsíc dřív nakladatelství Triton. 

Renčín se dal na strašení 

Po menší pauze se na českou literární scénu vrací Pavel Renčín. Ten se po ambiciózní trilogii Městské války vzdálil z vod fantasy a napsal knihu Vězněná. Ta by se dala označit za něco na pomezí hororu a thrilleru a anotace slibuje knihu v duchu Stephena Kinga. 

Pocha a kanibalové

Mark E. Pocha patří k milovníkům, ale také rozsévačům hororu. Po několika povídkách a sestavených antologiích konečně přichází s prvním románem – Krajinou kanibalů. Ten sice vyjde až příští rok, ale první informace slibují dost. Podle autorových slov se můžeme těšit na sex, kanibaly, střeva a poctu osmdesátkovým krvákům.  

Julie Nováková na anglický způsob

Julie Nováková je zatraceně talentovaná autorka, která z rukávu sype nejen sci-fi, detektivky, ale i antologie. Nedávno si řekla, že je jí český trh málo, takže se vrhla na publikování povídek v angličtině. A je v tom dost produktivní. Teď jí třeba vyšla povídka v antologii, která je zaměřená na arcilotra Moriartyho. Gratulujeme a jen tak dál.

Vetřelec má červenou

A na závěr jedna smutná zpráva pro fanoušky Vetřelce. Nedávno avizovaný pátý návrat Ripleyové se odkládá na neurčito. Film totiž musel ustoupit jinému Vetřelci, konkrétně Alien: Paradise Lost od Ridleyho Scotta. 

Přidat komentář