REPORTÁŽ: Křest Mrtvé šelmy a autogramiáda

Článek od: Marta Novotná - 12.05.2015

Ve čtvrtek 7. května do Prahy oficiálně dorazila detektivka Mrtvá šelma dvou renomovaných autorů. Zatímco Jiří Walker Procházka je známý spisovatel sci-fi (Hvězdní honáci, JFK), Klára Smolíková píše hlavně pro děti a mládež (Řemesla, Viktorka a vesmírná dobrodružství, H.U.S.).

Mrtvou šelmu se rozhodli pokřtít v knihkupectví Kosmas v Galerii Nové Butovice. Tyto prostory bohužel nejsou pro takovou akci úplně vhodné, na stolek pro autory byl vyhrazen miniaturní prostor v zadní části, takže diváci se museli porůznu poskládat mezi police s knihami. Naštěstí JWP naplní svým hlasem bez problémů v podstatě jakoukoliv místnost. Před vlastním křtem jsme se dozvěděli o tom, proč vlastně vybočili ze svých žánrů. K osvětlení tohoto si autoři k sobě přizvali Štěpána Kopřivu, kterému nedávno vyšla také detektivka - Rychlopalba. Nápad na detektivku dostali prý současně, před třemi lety. Ještě společně s Jurajem Červenákem. Zatímco Procházka & Smolíková a Kopřiva začínají psát druhé díly, Červenák je předhonil a už píše třetí (série kapitán Stein a notář Barbarič).

K plánům do budoucna měl zase co říci Radek Volf, se kterým má Procházka vydavatelství Walker a Volf zaměřující se na vydávání českých knih v audiu. Volf také připomněl, že Mrtvou šelmu si kromě papírové podoby můžete samozřejmě pořídit jako e-book, ale také jako audioknihu. Do ouška vám bude mluvit Otakar Brousek ml., Kateřina Janečková a Jiří Klem. Co se týče druhého dílu Souřadnic zločinu: Stříbrné iniciály, měla by podle nakladatele vyjít ideálně do konce roku, ale pravděpodobně vyjde opět až na jaře.

Po projevech konečně došlo na křest. JWP šampaňským hojně zkropil CD i papírovou knihu. Čekání na autogram si pak čtenáři krátili popíjením vína a pojídáním výborných masových koulí, které připravil Milda Nerad. Fronta totiž vedla přímo kolem stolku s občerstvením. Podpisu se dostalo všem, kdo o to stáli a nám nezbývá než Mrtvé šelmě popřát mnoho zdaru.

 

Přidat komentář