RECENZE: Zbyněk Kučera Holub, Přežít (Agent JFK 30)

Článek od: Martin Stručovský - 05.08.2013

A nebude to mít věru lehké, protože Zbyněk Kučera Holub (známý hlavně jako tvůrce Asterionu) mu připravil pěknou polízanici. Anotace, za níž by se nemusel stydět ani JWP, v nejmenším nelže. Kovář se tentokrát ocitá na Šumavě, avšak houbaření a čerstvého vzduchu si příliš neužije. Kdepak – v tomhle světě ještě pořád vládnou Habsburkové, lidi otročí v lese s prskajícími obojky, a jak jinak tu jde o souboj dvou skupin s protichůdnými názory, které si dřív nebo později budou chtít dát na pamětnou.  A to jsem ještě zdaleka nevyjmenoval všechno, co našeho milého JFK potká a ani nevyjmenuji, abych vás nepřipravil o všechna ta překvapení, která Přežít ukrývá.

Zbyněk Kučera Holub napsal jeden z nejbrakovitějších dílů celé série. Přičemž mezi hlavní pozitiva patří to, že vás hned na první stránce vtáhne perfektně do děje a pustí až na samotném konci. K pozitivu číslo dvě pak patří určitá míra šílenství, vyzařující z téhle knížky. Člověk místy nestačí koulet očima a divit se, jaké má Holub geniálně šílené nápady.

Třicátý díl, který zároveň představuje ekologickou agitku, se tedy nadmíru povedl. Osobně doufám, že se Zbyněk Holub do série ještě někdy v budoucnu vrátí, protože do téhle řady podle mě patří. Než se tak stane, vezme nás Honza Kotouč na seskok do Normandie. Takže pozor – Invaze se pomalu blíží!

A na závěr vzkaz pro Železného Jima: „Jamesi, až doděláš Avatara, zastav se v knihkupectví pro tohohle JFK. Je to tisíckrát lepší matroš, než modráskové.“

Agent JFK 30: Přežít 
Holub, Zbyněk K. - Machala, Libor
Nakladatel: Triton
Obálka: Petr Vyoral
Redakce: Milena Matějková, Zuzana Kupková
Rok vydání: 2013
Počet stran: 208
Rozměr: 125 x 185
Provedení­: paperback
Cena: 199 Kč

Přidat komentář