REPORTÁŽ: Druhá Daemonica prošla vnitřním křtem. Medovinou.

Článek od: David P. Stefanovič - 27.06.2011

Bez týdne rok po prvním díle byl pokřtěn mladší bratříček Pekelného nářezu, Andělské rakvičky. Na obálce má místo sličné démonky sličnou andělku, která nicméně vypadá úplně stejně nebezpečně a pro mnohé i stejně přitažlivě. Ač před rokem Antonín slíbil, že na obálce druhého dílu bude chlap, tento se tedy nekoná a muži všech zemí volají aleluja. Succubus by prý mohl zdobit třetí díl, bylo navrhnuto, ale to okamžitě zatrhl nakladatel, který se na něj prý nehodlá dívat pokaždé, když bude knihu expedovat.

V pátek v půl šesté se v baru nad knihkupectvím Krakatit sešla vybraná společnost, aby vyprovodila novou knihu na její pouť po knihovnách nedočkavých čtenářů. Autor prozradil, že je v základu příběh již dopsán, ale Michael Bronec si tak přesvědčivě pochvaloval všemožné linie, které do něj Antonín vpletl, že si přítomní téměř vyskandovali, aby se neskončilo u pouhé trilogie. Konec se dá přeci vždycky odložit, pravil jeden a „Inu, uvidíme,“ připustil opatrně autor. Tedy uvidíme. Třetí díl je každopádně jistý a měli bychom na něj prý čekat tentokrát o něco méně než rok.

Poté co autor poděkoval přítomným, z nichž většina se před několika lety zúčastnila larpu, v němž byl svět Daemonicy otestován, a jejichž postavy se vyskytují i v románu, přešlo se k samotnému křtu. Kmotrem Andělských rakviček se stal Jiří Pobuda, frontman skupiny Fiannan. A protože, jak správně poznamenal, po polití medovinou stránky knihy většinou lepí a špatně se čtou, přistoupili přítomní k tomu, co Michael Bronec nazval „vnitřním křtem“. Medovina prý byla téměř tak dobrá jako Andělské rakvičky.

Těm za redakci Sardenu přeji dlouhý a šťastný život plný dotisků a těším se za nedlouho na viděnou s jejich autorem a dalšími opět v Krakatitu při křtu dílu třetího.

Milan Fibiger - autor obálky, Michael Bronec - nakladatel, Martin D. Antonín - autor, Jiří Pobuda - kmotr

Přidat komentář