Obrázek uživatele Radek Grubner

Bio

Stručné bio
Absolvent veřejné správy na VŠ, nyní pracovník ve velké nadnárodní společnosti v automobilovém průmyslu, fanda Sci-fi a fantasy.
Co na sebe dál práskl/a:
Mám rád hlavně Dunu Franka Herberta, Pána prstenů, ale také Harry Potter, Letopisy Narnie, Star Wars a jiné. Organizátor Dunaconu na Festivalu fantazie v Chotěboři, zakladatel fanklubu Franka Herberta v Čechách a na Slovensku.) Známý pod přezdívkou Cort
Moje osobní / i jiné www stránky:
http://fanklub.dune.cz/index.php

Historie

Členem již
10 let 1 měsíc

Moje příspěvky

Duna je velmi slavná science fiction od amerického spisovatele Franka Herberta. Ten v tomto rozsáhlém ekologickém románu nastínil svou vizi budoucnosti, a stvořil jí opravdu úžasně a nápaditě. Svědčí o tom desetimiliony prodaných výtisků, spousta příznivců, četná filmová zpracování i ztvárnění v počítačových hrách. Cesta této knihy do zlatého fondu světové sci-fi však nebyla vůbec jednoduchá - podívejme se, jaké všechny peripetie musel Frank při tvorbě svého vrcholného díla překonat.

Festival fantazie samotný je veliký multikulturní festival, který se koná již několik let v malebném městečku zvaném Chotěboř, a je zaměřený na scifi, fantasy, military, historii, orient, vojenství, ale také bojová umění, tanec, literatura a mnoho dalšího. Je to asi největší con (=setkání fanoušků různých fenoménů) v Evropě. A jednu linii tvoří právě Dunacon, kterému Festival přívětivě poskytuje zázemí a podmínky.