AKCE: PevnostCon 2022

Článek od: Redakce - 06.08.2022

Dvacet let na pevnostních hradbách

Třetí PevnostCon buší na dveře. Den D je stanoven na sobotu 27. srpna a vy u toho rozhodně nechcete chybět. Bude to parádní oslava ryzího geekovství – ostatně časopisu Pevnost je právě dvacet let, a to se oslavit musí!

Čeká vás víc než bohatý program. Zastřešenou hudební stage obsadí čtyři nadupané kapely. Do středověku, varjažské mytologie a fantasy světů zavítají skvělí Deloraine. Pár „irských, skotských a bretaňských lidovek“ zahrají nepřekonatelní Hakka Muggies, kteří mají v popisku žánru celtic – rock – folk – metal – punk. Rockový nářez keltských melodií si přichystají i nabušení Five Leaf Clover. A do Bretaně vás zavedou keltstvím ovonění, folkoví Bran, k jejichž vychválení není dost superlativů.

Bude se šermovat. Čekají na vás nejenom čepele ze skupiny historického šermu Fuente Ovejuna se svými dramatickými scénickými kusy, ale i aréna Domu rytířských ctností, abyste si sami vyzkoušeli, jak si mečem rozbít hlavu, a to v zaklínačském stylu. Večer pak rozpálí Ordures a Dačičtí fenomenální fireshow. A to je teprve začátek.

Hudba, cosplay i spisovatelé

Myslíme i na vás, na čtenáře fantastiky. Nebude chybět Komárovo knihkupectví, pozvání přijala i řada spisovatelů. Besedovat budou letos autoři ze stáje nakladatelství Epocha: Lucie Lukačovičová, Petr Brožovský, Míša Merglová a Martin Paytok. Podělí se o svá spisovatelská tajemství a rádi vám znehodnotí knihy podpisem. A vyhlašovat se budou i výsledky literární soutěže Vidoucí. A k tomu takové ty drobnosti, jako celá redakce Pevnosti nebo možnost poklábosit se současným i bývalými šéfredaktory u tzv. „šéfredaktorského stolu“.

Navštívíte ležení brigády Nazair, kde na vás kromě medoviny čeká řada dalších aktivit, a pokud nejste fanoušci Zaklínače, třeba oceníte skřetí tábor Rak Taarbami. Ale po PevnostConu se bude potulovat mnohem víc postav, nejenom ze Středozemě, i když nám chlapci a děvčata z nově vzniklé grupy LotrVerse slíbili pár elfů, Aragorna i Gandalfa. Tak schválně, jestli zvítězí síly světla nebo Jednoho Oka. Možná ale máte radši Harryho Pottera – pak vás uspokojí zejména skvělí lidičkové z Potterfanu. A pokud máte nějaký cosplay doma, rozhodně ho doma nenechte. Letos to už vyjde a součástí programu bude i cosplay soutěž.

Buď připraven!

No, a pak na vás čeká hromada dalších věcí. Hafo stánků všeho druhu, abychom potěšili každého geeka, od šperků k replikám zbraní z vašich oblíbených filmů. Samozřejmostí je dostatek jídla i pití, chybět nebude ani tradiční medovina. Můžete vyhrát v tombole, zahrát si festivalovou hru, najít svůj zen ve steampunkové čajovně nebo upsat duši Pevnosti.

A jestli stále máte pochybnosti, jestli na PevnostCon chcete… kupte si lístek a přijďte nám to říct do očí! V předprodeji samozřejmě ušetříte, a pokud máte předplatné časopisu Pevnost, ušetříte ještě víc. Děti do třinácti let zdarma, ty ušetří nejvíc. Všechno to najdete tady: https://www.pevnostcon.cz

Ale vážně: rádi vás na PevnostConu uvidíme a věříme, že vy rádi uvidíte PevnostCon. A přijďte, i když Pevnost nečtete, budeme vás mít rádi i tak!

Zde máte pozvánku na ten letošní.

A zde se můžete inspirovat, jaká skvělá akce vás čeká, protože takhle to vypadalo v roce 2020.

Přidat komentář