Dva HLASY z vesmíru aneb EFEKTivní tuplovaný křest

Článek od: Redakce - 15.11.2016

23. listopadu 2016 v 19:00 se v Malešickém mikropivovaru v Praze odehraje dvojitá akce mimořádného celovesmírného významu: zapojí se do ní dvě české autorky sci–fi (každá ve dvojí roli), dvě knihy a dvě nakladateství.

Knihu Vilmy Kadlečkové "Mycelium - Hlasy a hvězdy" pokřtí Karolina Francová.

Knihu Karoliny Francové "Konstantynův efekt" pokřtí Vilma Kadlečková.

Vzhledem k personální propletenosti obou událostí a žánrové příbuznosti obou knížek se obě HVĚZDY rozhodly vyslyšet HLASY, volající po větší EFEKTIVITĚ předvánočních akcí (akorát KONSTANTYN si pokud víme nikdy na nic nestěžoval). Proto K.F. a V.K. usnadní život čtenářům i sobě (jak v roli autorek, tak v roli kmoter) a místo dvou inverzních křtů udělají jeden společný. Zástupci dvou konkurečních nakladatelství (nakladatelství A a nakladatelství B) se tím pádem setkají pod jednou střechou a povedou mírová jednání  (předpokládáme, že nejmenovaný R.K. z A, vyzbrojený řemdihem z pěti svazků Mycelia a pytlíkem záludných spór, zaútočí na najmenovaného R.P. z B, který obvykle bojuje rychlopalnou baskytarou a škrticí strunou vysoké C s vysokým útočným číslem). Ale možná to dopadne dobře a jenom si všichni připijem nejlepším pivem v této části vesmíru.

Akční nabídka! Dvě knihy v jednom! Šetříme váš čas!

Nemusíte do hospody dvakrát.

Na co se ještě můžete těšit?

Na místě budou knihy, tužka na podpisy, placky, slané tyčinky (věnované nakladatelstvím A), buráky (věnované nakladatelstvím B) a myceliální amulety. (Co jsou to myceliální amulety? Sledujte FB stránku události!) No a kromě toho bude všude kolem vás skvělá hospoda, která stojí za návštěvu i ve chvílích, kdy v ní zrovna žádné zvláštní hlasy, hvězdy či efekty nejsou.

Co je na tom mikropivovaru tak zvláštního?

Na čepu mají deset zajímavých piv různých stylů a původu a dají se tam povečeřet brutální lahůdky, například tatarák. Kdo šetří, může zůstat u buráků, kdo naopak radši ocení pohodu a lahodu, není okolnostmi nucen hltat cestou na křest rohlík v autobusu. Bez autobusu se návštěvník neobejde; mikropivovar se totiž nachází na adrese Malešická 50 na spojnici mezi metrem Skalka a Vysočanská, čili tam lze dojet linkou 177 a 195 (ze Skalky či Vysočanské), a kromě toho linkou 133 z Florence nebo linkami 155, 163 a 188 z Želivského (viz mapka). Zaparkovat se dá zadarmo a snadno auto i kosmická loď, s cestováním myšlenkovou projekcí též nebývají problémy. Cesta není tak strašná, jak by se na první pohled zdálo, a není lepšího místa, kam na konci listopadu utéct před zimou a zombiemi. (Pokusy na lidech, které to dokládají, byly provedeny již před dvěma lety na křtu čtvrtého dílu Mycelia, který se konal 8. prosince 2014; v mikropivovaru byl tehdy schopen přežít dokonce i křehký Jiří W. Procházka.)

Jak se dostat do pivovaru, se dozvíte tady

Na všechny účastníky se těší

autorky Vilma Kadlečková a Karolina Francová

a jejich ctění nakladatelé Argo a Brokilon.

Přidat komentář