UKÁZKA: Jaroslav Mostecký, Lars, šťavnatá lebka

Článek od: Redakce - 08.02.2016

Anotace:

Helgi Troll a Leif, dědic dánského trůnu, prchají po prohrané bitvě nepřátelskou krajinou. Ale nezoufají si, protože společnost jim dělá hlava mercijského krále Ethelreda, která má Leifovi zajistit trůn. Jenže návrat do Dánska nebude tak snadný.

Náhodné setkání s Kaherdinem, mrzákem s královskou krví a posledním potomkem bájného drakobijce Tristana, vše zkomplikuje. Leif s Helgim se totiž náhle ocitají přímo uprostřed řádění sekty vyznavačů ušatých hadů - stvůr, které si po dlouhých letech spánku žádají maso panen britských i jiných.

Do obchodování s nebohými dívkami se navíc zapojí i nechvalně známý jarl Lars, Šťavnatá lebka. A Helgi zjistí, že mezi oběťmi je i jeho milovaná Ulrika. Nezbývá než tasit meče, zapět hrdinské písně a na palubě drakkaru plném berserků se vydat vstříc krvavé řeži všech proti všech!

Info o knize:

Autor: Jaroslav Mostecký / Obálka: Lubomír Kupčík (ilustrace) a Lukáš Tuma (grafická úprava) / Formát: váz. s přebalem, 130x194 mm / Počet stran: 472 / Cena: 299 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / 51. svazek Fantastické Epochy / ISBN: 978-80-7425-287-7

Přidat komentář