PR+CON: CONiáš již popáté

Článek od: Míla Linc - 25.08.2011

Již popáté se Městská knihovna v Praze odhodlala připravit pro fanoušky scifi a fantasy jednodenní con. Loni jsme do říše knih vletěli na dračích křídlech, letos použijeme teleporty a jiné kouzelné cesty. Tématem je totiž magie ve všech svých podobách. Zapište si proto do kalendáře sobotu 24. září a přijďte na CONiáše

Opět nabídneme velice pestrý program, opět o něco bohatší. Kromě přednášek to jsou již tradiční stánky se vším možným, ovšem ponejvíce s knihami. Zahrát si můžete deskové i jiné hry, které představí klub deskových her Paluba. Pokud jsou vaší vášní kartičky s nápisem Magic (s tak tematickým názvem jsme je prostě nemohli vynechat), pak i vy si přijdete na své. Navíc vás letos čeká i věštírna a možná… ne možná, ale určitě přijde i kouzelník.

A protože jsme knihovna, tak čtenáři budou mít možnost si přímo v prostorách conu vypůjčit tematické knihy. Stejně tak navazujeme na další úspěšný projekt a CONiáš se stal dalším Dnem pro výměnu knih. Máte doma scifárny, které jste si přečetli, ale v knihovničce vám zabírají místo? Přineste je a místo nich si vezměte knihu jinou. Jak snadné…

A k tomu samozřejmě přednášky a hosté: Petra Neomillnerová, Františka Vrbenská, Jiří W. Procházka, Tomáš Bandžuch, Leoš Kyša, Michal Langr nebo Jan Kantůrek… Naše pozvání přijal i herec Martin Matejka z Divadla v Dlouhé, kterého můžete znát například z Maškarády nebo Soudných sester. I koncert letos bude, tentokrát v podání fantasy písničkáře Laega Mortemira.

A jako třešnička na pomyslném dortu tu je ještě vyhlášení výsledků ankety „Gandalfovo brko“ a „Souronovo pero“ o nejlepší a nejhorší publicistický text v daném roce. A úplně nakonec záležitost veskrze knižní – pokřtíme knihy „Modrá luna čarodějů, rudý měsíc války“ od Jana Dobiáše a „Mrtví muži netančí“ od Míly Lince.

Prostě je toho docela dost a to si samozřejmě ještě nějaká překvapení necháváme pro sebe. Pokud by vás zajímaly ještě nějaké další informace, pak můžete využít i následujících odkazů: www.mlp.cz a pokud máte raději fejsbuk, tak koukněte sem FB/Conias.knihovna.

Přidat komentář