RECENZE: David Demchuk, X

Článek od: ena - 10.01.2024

Toronto sa kedysi dávno volalo York. Dnešný názov je odvodený z indiánskych jazykov. V nich slovo Tkaronto označovalo miesto zhromaždenia. Dnes je z Toronta obrovská metropola plná života a obyvateľov rôznych rás, vyznaní a sexuálnej orientácie. Nuž a práve muži milujúci mužov v tomto meste už desaťročia miznú bez stopy. Nikto sa nad tým nepozastavuje, nepátra, nikomu nechýbajú. Skutočne za nimi nik nesmúti?

 

RECENZE: Ev Knight, Čtvrtá děvka

Článek od: ena - 14.11.2023

Dosť často sa stretávam s názorom, že ženy nevedia písať nič iné ako tie svoje zamilované, ružové príbehy plné vypracovaných mužských brušných svalov. Opak je pravdou. V Čechách aj na Slovensku máme skvelé autorky drsných hororových príbehov, na hony vzdialených od tých trblietavo sladkých. Ev Knight je síce Američanka, no horor písať vie, a to sakramentsky dobre. Svedčí o tom aj jej kniha Čtvrtá děvka. Ak mi neveríte, čítajte ďalej. A ak ste mi uverili, čítajte tiež. Bola by škoda nedozvedieť sa o tejto knižke viac...

ROZHOVOR: Mort Castle

Článek od: Daniel Palička - 27.10.2023

Naše pozvání přijala ikona amerického hororu, spisovatel Mort Castle. Bavili jsme se o spolupráci s nakladatelstvím Golden Dog, povídkové sbírce Nový měsíc na vodě nebo o antologii bradburovských povídek Rej stínů. A na co dalšího jsme se ho zeptali? Čtěte dál a dozvíte se více!

RECENZE: Rovnováha, Petr Švec

Článek od: Madla Pospíšilo... - 04.10.2023

O Petru Švecovi toho příliš známo není, krom toho, že nedělá radost svému jménu a neživí se šitím a správkou obuvi. Během studia na vysoké škole ekonomicko-správní však narazil na pána jménem Stephen King a o jeho osudu tak bylo rozhodnuto. Rozhodl se děsit lidi.

Zrnka temnoty #1-10: Zhodnocení

Článek od: Daniel Palička - 04.09.2023

Zrnka temnoty je nová řada krátkých příběhů do 150 stran, kterou od roku 2021 vydává nakladatelství Golden Dog. Každá kniha je samostatný uzavřený příběh od jednoho autora nebo autorky, a to jak z českých luhů a hájů, tak ze zahraničí. V sérii dosud vyšlo prvních deset svazků, a tak jsem se rozhodl napsat speciální článek, v němž jednotlivé svazky seřadím od nejhoršího po nejlepší. Předem zdůrazňuji, že můj žebříček bude velice subjektivní. Pokud s umístěním jednotlivých titulů nebudete souhlasit, víte proč.

RECENZE: Michal Březina, Není nebe nad Mexikem

Článek od: Madla Pospíšilo... - 22.08.2023

Rodák z Aše, žijící momentálně v Sokolově, je známý především jako grafik a sazeč spjatý s nakladatelstvím Golden Dog. Tenhle sympatický vousáč ale krom grafického designu také během svého mládí procestoval stopem Evropu, a že umí své zážitky velmi dobře zužitkovat i v literární tvorbě, ukazuje čtenářům ve své nejnovější knize Není nebe nad Mexikem.

RECENZE: Veronika Fiedlerová, Pomiluj smrt

Článek od: Madla Pospíšilo... - 21.08.2023

Veronice Fiedlerové se tak na velice krátkém prostoru podařilo vytvořit originální a silný příběh o zdánlivě slabé a křehké dívce, prodchnutý syrovými erotickými scénami, které působí příjemně kontrastně proti popisům snoubícími se s až dětsky naivním magickým realismem.

RECENZE: Milan Skála: Jednou se to stane

Článek od: ena - 25.07.2023

S Milanem Skálou sme sa už mali možnosť stretnúť. Jeho dve knižky o „Vymazlených vraždách“ boli skvelým čítaním. Najnovšie prichádza s príbehom, ktorý je pre niektorých možný a pre iných nemožný. Záleží na čitateľovom svetonázore...

RECENZE: Lucy Taylor, Sklíčenost

Článek od: Martin Novák - 19.07.2023

Královna erotického hororu se vrací do polic českých knihkupectví! Poté, co u nás loni debutovala sbírkou Vztek a další příběhy, přináší nakladatelství Golden Dog v edici Zrnka temnoty další z jejích drsných gore nechuťáren – Sklíčenost, hororovou novelu z divokého západu. Udržela si Lucy Taylor pověst hororové bohyně, nebo se tentokrát vytasila se slabší kartou?

NOVINKY z nakladatelství Golden Dog

Článek od: Redakce - 27.06.2023

Nakladatelství Golden Dog pro vás připravilo slušnou hromádku NEJEN hororových novinek a určitě se tam najde něco, co vás zaujme. Ukázky z většiny nabízených knih najdete přímo na stránkách GD v odkazech u jednotlivých titulů. Tři z nich najdete v tomto článku, jak jsme vám slíbili před pár dny.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Golden Dog