Vyhlášení ankety Kniha roku Sardenu 2022

Článek od: Jan Křeček - 06.03.2023

Anketa Kniha roku Sardenu zažije vyhlášení naživo. Už potřetí. Pokud byste nás rádi viděli naživo, poslechli si výsledky ankety dřív, než je společně s dalšími weby zveřejníme online, a třeba si o výsledcích i lecčems jiném popovídali i po vyhlášení, čtěte dále.

V první řadě děkujeme všem, kteří do ankety přispěli. Bez respondentů by žádná anketa nebyla – a jsme rádi, že se každý rok ozve pár nováčků, z nichž někteří zůstanou. Respondenty tedy zveme v první řadě, ale vítáni jsou i všichni ostatní. Slavnostní vyhlášení proběhne v sobotu 18. března 2023 v rámci TrpasliConu v Praze (trochu konkrétněji: ZŠ Květnového vítězství, Květnového vítězství 1554/54, Praha 4 – Chodov).

Ve 12:00 začneme vyhlášením ankety, poté bude do 14:00 probíhat beseda o současném stavu české fantastiky s autory z nakl. Epocha (pozvání přijali Lucie Lukačovičová, Michaela Merglová, Martin Paytok, Jiří Linhart a David Šenk) a zástupci Sardenu.
Na 17:00 bude zamluven prostor v Jihoměstském pivovaru na Chodově (http://www.jihomestskypivovar.cz/) na „afterparty“, setkání a povídání pro všechny zájemce.

AKTUALIZACE – AFTERPARTY:

Na základě přesvědčivých argumentů byla afterparty s možností pozdního oběda a dokončení načatých diskusí přesunuta bezprostředně po vyhlášení, od 14.15 v restauraci Pommer Pub, (Kryštofova 873/11, cca 600 metrů / 10 minut chůze od conu). „Salónek“, nebo přesněji velký stůl ve výklenku je úplně vlevo vzadu, po projití uličkou kolem záchodů.

JAK TAM: Z conu patrně budete mít doprovod, stačí se vydat hlavní ulicí Květnového vítězství směrem z centra a za druhou křižovatkou úzkým chodníčkem mezi paneláky doprava; slabší povahy se mohou vrátit na autobus a popojet směrem k metru Háje na další zastávku Prašná. Kdo pojede rovnou do restaurace, asi to bude mít nejsnazší od metra pěšky; případně lze dojet ke conu na zastávku Brechtova a převést na předchozí případ, anebo se zkusit okruhem cestou dostat na zastávku Poliklinika Háje a od té proniknout přes starou zástavbu rodinných domků. Vizte zde.

ZAČÍNÁ GASTRORECENZNÍ SEKCE NEWSLETTERU SARDENU

Podnik má vyšší pražsko-sídlištní úroveň (plzeň 56, kozel 42), ovšem třeba buřty na pivu jsou vynikající a vzdor zařazení mezi (malá) „jídla k pivu“ označení nasytí i hladového fanouška, zejména s bramboráčky, které jsou opravdu domácí.

Pro ty, kteří preferují nebo mohou až večer, případně yli poředchozí komunikací uvedeni v nenapravitelný omyl, je připraven plán AA jako after-afterparty od pěti, ovšem nikoli v původně zmíněném místě, nýbrž Restauraci Kupa na vrcholu místního dvojmrakodrapu (Kupeckého 4, od metra kousek přes nákupní pasáž; pouze staropramen, ale desítka za 35! sraz před vchodem v 17:05) .

S ohledem na omezené kapacity a jiné organizační potřeby prosíme o včasné projevení zájmu, případně odhlašování.

 

Anketní odpovědi a žebříček nejčastěji zmiňovaných titulů bude následně zveřejněn na webu Sardenu a dalších spřátelených webech.

V případě zájmu či nejasností pište na denik.sarden@gmail.com. Těšíme se na viděnou a děkujeme organizátorům TrpasliConu, že nás „u sebe doma“ nechají anketu vyhlásit. Na shledanou v sobotu 18. března!

 

 

 

 

Přidat komentář