Editorial: Štědrovečerní

Článek od: Monika Slíva - 24.12.2017

Každý rok je to stejné. Všichni si přejeme pro sebe i pro druhé spoustu věcí. A honíme se a sháníme do hnízda. Někdo to nenávidí a jiný ignoruje. Pokud ale dlíme v našich zeměpisných šířkách, těžko se tomu vánočnímu bláznění nějak vyhneme.

Chce to nadhled a brát to s humorem. Kdo nemá pochopení pro druhé zbývajících padesát jedna týdnů v roce, nejspíš ho z té křeče a usmívání se na všechny kolem budou brnět svaly v obličeji, protože není zvyklý je po zbytek roku používat. Ale my vás, naše čtenáře a příznivce, máme rádi celý rok a každý den se snažíme, abyste na Sardenu našli něco nového a zajímavého. Recenzujeme knihy, filmy, seriály i hry, chodíme na křty, zpovídáme lidi kolem fantastiky, snažíme se vás upozorňovat na všechny cony, psací workshopy, veletrhy a tak všelijak podobně. A stejnou měrou máme rádi naše věrné a skvělé nakladatele, vydavatele, spisovatele, ilustrátory i jiné přispěvatele a příznivce.

Přejeme nám všem, nechť je i ten nadcházející rok stejně štědrý na knihy a filmy a fantastické události vůbec. A slavnostně slibujeme, že se budeme snažit, abyste si na Sardenu mohli číst (skoro) každý den něco nového i v příštím roce. Užijte si svátky vánoční přesně podle svých představ, ať už to znamená spoustu návštěv a zábavy nebo dveře na zámek a pobyt v zabarikádovaném sklepě!

Nevadí, že zase nesněží. Nevadí, že jste nestihli uklidit ani nakoupit všechny veledary. Mějte krásné Vánoce a nenechte si je od nikoho zkazit.

Za celý sardenský redaktorský tým, bez kterého bychom to tady my dva v žádném případě nezvládli kočírovat,

Monika Slíva

a

Martin Stručovský

 

 

Přidat komentář