Předvánoční novinky z vydavatelství OneHotBook

Článek od: Redakce - 01.12.2017

Vzhledem  k tomu, že jsme toho letos před Vánocemi nachystali opravdu hodně, připravili jsme pro vás přehled všech nových audioknih, které ještě letos vyjdou.  A protože  někteří  už  přemýšlejí o tom, jakým dárkem by svým blízkým udělali radost, rozhodli jsme se být nápomocni. Audiokniha je totiž výtečný společník pro každého, stačí jen vybrat tu pravou. Rozčlenili jsme tedy chystané tituly i nedávno vydané novinky tak, abychom Ježíška trochu inspirovali. 
S audioknihami ale nemusíte nutně čekat až pod stromeček. Vždyť při balení dárků, předvánočním úklidu, pečení cukroví i zdobení stromku rozhodně oceníte rozptýlení v podobě „mluveného slova“ i vy.
Užijete si tak chvíle strávené s rodinou u společného příběhu, který vás dojme nebo rozesměje, ale hlavně stmelí.

 

PRO TÁTU

Medvědín
Fredrik Backman
čte: Pavel Soukup
Není tu celkem nic zajímavého. Až na jednu věc – tohle město žije hokejem. Pro obyvatele Medvědína znamená vítězství na juniorském mistrovství v ledním hokeji všechno. Stačí jedna malá událost a v honbě za úspěchem je složité rozpoznat hranice věrnosti a zrady. A jak se zdá, nikdo nechce slyšet pravdu.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2jOWJHr

datum vydání: 11. 12. 2017

 

PRO MÁMU

Zahradnictví
Petr Jarchovský
účinkují: Gabriela Míčová, Martin Finger, Ivan Lupták
Tragikomická rodinná sága, pokrývající plochu mezi roky 1939 a 1959, líčí osudy tří sester a jejich blízkých od 2. světové války až po 50. léta. Válečnou romanci (Rodinný přítel) vypráví Gabriela Míčová, o nástupu totalitní zvůle (Dezertér) povídá Martin Finger a předsvatební grotesku (Nápadník) líčí Ivan Lupták.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2wT2nhD

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO BABIČKU

Stará dáma vaří jed
Arto Paasilinna
čte: Milena Steinmasslová, Jan Zadražil
Tak dlouho nezdárný synovec zneužívá a finančně vysává starou tetičku, až se stařenka vzepře. Odkázat mu všechno v závěti a čekat na blížící se konec, to určitě. Vdova po plukovníkovi Linnea Ravasková se rozhodne vzít věci do vlastních rukou… Elegantní dáma poučená životem totiž nemusí být tak zcela bezbranná, ačkoli po ní jdou tři gauneři.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2mImn1D

datum vydání: 5. 12. 2017

 

PRO DĚDEČKA

Vražda v Orient expresu
Agatha Christie
čte: Lukáš Hlavica
Přelomová krimi klasika královny detektivek. Hercule Poirot, jehož naléhavý telegram odvolá z Istanbulu do Anglie, jen tak tak získá místo na palubě luxusního rychlíku Orient-expres, který je mimo sezónu nečekaně plný. Ve vlaku jej osloví bohatý Američan, který jej požádá o ochranu, protože se obává, že mu hrozí. Nebezpečí Detektiv odmítne a následující ráno je muž nalezen ve svém kupé ubodaný
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2zisgaF

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO PARTNERA

Soumrak dne
Kazuo Ishiguro čte: Jan Vlasák
Nejznámější román čerstvého držitele Nobelovy ceny za literaturu, který byl rovněž zfilmován s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompson v hlavních rolích. Když se upjatý pan Stevens se ohlíží za svým životem loajálního, oddaného a svědomitého majordoma na Darlingtonském panství, zjišťuje, co všechno vlastně obětoval abstraktnímu ideálu, který za to zřejmě ani nestál.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2i32vnW

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO PARTNERKU

Příběh služebnice
Margaret Atwoodová
účinkují: Zuzana Kajnarová, Martin Myšička
Proslulé dílo jedné z nejuznávanějších současných autorek a literární předloha úspěšného seriálu. USA se proměnily v totalitní republika Gileádu, potýkající se s ekologickými katastrofami a ztrátou plodnosti. Vypravěčka je jednou z žen, které ještě mohou mít děti a stávají se „služebnicemi“ velitelů nucenými k sexuálnímu otroctví. Nahrávka je doplněna o kapitolu, kterou autorka napsala jen pro audioknihu.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2Ao5eQM

datum vydání: 5. 12. 2017

 

PRO BRATRA

TO
Stephen King
účinkují: Pavel Soukup, David Novotný, Jitka Ježková, Jan Vondráček, Jan Zadražil, Vasil Fridrich, Michal Zelenka
Kultovní hororový román o podobách zla a nejniternějších lidských děsech, ale i o odvaze, síle přátelství a dětské imaginace ve velkolepé audio adaptaci v podání 7 interpretů a v dosud neslýchaném rozsahu 50 hodin vícehlasé nahrávky. Ve městě Derry nastává každé čtvrtstoletí období plné smrti, které často vyvrcholí masakrem. V roce 1957 se cyklus zkázy podařilo zastavit partě sedmi dětí. Jenže teď se TO vrátilo. A oni musí splnit, co slíbili.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2izSfAZ

datum vydání: 6. 12. 2017

 

PRO SESTRU

Půlnoční slunce
Jo Nesbø
účinkují: Václav Neužil
Druhý díl retro krimi diptychu z Norska 70. let volně navazuje na audioknihu Krev na sněhu, kterou vypráví jiný hrdina, jež má ale problémy se stejným mafiánským bossem zvaným Rybář. Do vesnice kdesi ve Finnmarce, jejíž obyvatelé jsou příslušníky přísně náboženského laestadiánského hnutí, dorazí záhadný cizinec Ulf. Tvrdí, že přijel z Osla na lov bělokurů. Tou hlavní kořistí je ale on sám. Pomohou mu místní?
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2iBiFCm

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO KAMARÁDA

Píseň krve
Anthony Ryan
účinkují: Ivan Lupták, Pavel Soukup
Výpravná epická fantasy, v níž nechybí drsné prostředí, prastará magie, nelítostné intriky ani krvavá akce, líčí příběh Vélina Al Sorny. Jeho otec ho v šesti letech dovedl před brány Šestého řádu, kde měl být vycvičen k boji a zabíjení ve službách Víry. Nyní je z něj ovšem poražený nepřátelský generál, který čeká na popravu. Ještě před ní má možnost vylíčit svou cestu na vrchol, ale i následný pád historikovi lordu Vernierovi.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2A61b8V

datum vydání: 11. 12. 2017

 

Prázdné křeslo
Jeffery Deaver účinkují: Jan Vondráček
Třetí díl série s Lincolnem Rhymem a Amélií Sachsovou. Rhyme jede kvůli operaci, která by mu vrátila hybnost, s Amélií do Severní Karolíny. Souhlasí, že zde pomůže s případem zavražděného chlapce a unesených dívek. K čemu je psychoanalytická technika „prázdné křeslo“?
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2mU6dCe

datum vydání: 28. 11. 2017

 

PRO KAMARÁDKU

Sál smrti
Peter May
účinkují: Martin Myšička, Jana Plodková
Třetí díl ze série čínských thrillerů, v níž se v exotickém prostředí střetává západní pohled americké patoložky a východní perspektiva čínského detektiva. V hromadném hrobě v Šanghaji je nalezeno osmnáct znetvořených a rozřezaných ženských těl. Objevené mrtvoly mohou souviset se starou nevyřešenou vraždou v Pekingu. Když Li
a Margaret při pitvách odhalí strašlivé okolnosti šanghajských vražd, s hrůzou si uvědomí, že mají co do činění s nelidským monstrem.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2B7ezZz

datum vydání: 30. 11. 2017

 

PRO DCERKU

Pohádky k neuvěření
Terry Jones
vypráví: Jan Vlasák
Originální pohádky od jednoho ze členů slavného Monty Pythonova létajícího cirkusu jsou postavené na poetické grotesce, nonsensu i nezvyklých kontrastech a neotřelým způsobem přetvářejí klasické náměty. V neočekávaných kombinacích se objevují zvířata i pohádkové bytosti, vymyšlené a skutečné postavičky, jejichž chování dovádí do důsledku známé motivy a mnohdy připomíná bláznivé skeče, ale nabízí také poučení.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2iICUOr

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO SYNKA

Jak se stát pirátem
Cressida Cowell
vypráví: David Novotný
Druhý díl vtipné dětské série Škyťák Šelmovská Štika III. je volným pokračováním předchozího titulu Jak vycvičit draka, který se stal předlohou úspěšného animovaného filmu z roku 2010 i jeho pokračování Jak vycvičit draka 2 (2014). Během pirátského výcviku dojde ke ztroskotání a nálezu podivné truhly. Skrývá nebezpečí, nebo vodítko k pokladu? Pátrací výprava začíná plavbou na ostrov strašných Lebkolvů, Škyťáka navíc čeká utkání s proradným nepřítelem…
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2ymqJg0

datum vydání: audiokniha již vyšla

 

PRO CELOU RODINU

Shakespeare
Renáta Fučíková
účinkují: Martin Stránský, Milena Steinmasslová, Igor Bareš, Jana Stryková, Michal Balcar, Veronika Khek Kubařová
Průvodce dílem geniálního renesančního dramatika představuje dvanáct jeho divadelních her převyprávěných tak, aby byly srozumitelné i dětskému posluchači. Zároveň ale nechybí úryvky původních textů v podání předních herců a nahrávka přibližuje také jejich inspirační zdroje, kulturní kontext i historické souvislosti a okolnosti vzniku.
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2jiVE6L

datum vydání: audiokniha již vyšla


Nekonečný příběh
Michael Ende
vypráví: Jan Vlasák
Nesmělý, šikanovaný Bastián ukradne zvláštní knihu, s níž se ukryje na školní půdě a poznává říši Fantázie, která upadá do Nicoty. Zatímco čte o záchranné misi bojovníka Átreje, uvědomí si, že se vyprávění týká i jeho. I on se bude muset aktivně zapojit, aby říše, která ho okouzlila, a její vládkyně dětská císařovna mohly být zachráněny. Dokáže se ale vyrovnat s následky svých činů v realitě, kterou stvořil pomocí svých přání, a bude umět čelit své temné stránce? Jen tak se totiž bude moci vrátit se zpět do světa, kam patří…
Poslechněte si ukázku z audioknihy: http://bit.ly/2B3PjnL

datum vydání: 7. 12. 2017

 


Přidejte se na OneHotBook Facebook, abyste nepropásli soutěže o pozoruhodné ceny ani novinky ze světa audioknih, literatury a čtení!


Přidat komentář