Ediční plán nakladatelství Mytago

Článek od: Redakce - 10.06.2016

Co připravuje nakladatelství Mytago? 

EDICE HRY S PŘÍBĚHEM:

Po dvojici tematických sbírek Her s příběhem, Zločin a trest a Ocel a krev využívajících kulis oblíbených herních světů se na léto chystádalší, v pořadí již třetí díl s podtitulemVolání divočiny.

Hry s příběhem: Volání divočiny

Ed. Jan Č. Galeta

Anotace:

Je mnohotvárná. Obklopuje nás v podobě stále zeleného neprostupného hvozdu. Jejím jazykem promlouvá dryáda, temný druid i elfí lučištnice. V šedi velkoměsta se rozpíná v podobě zvolna se rozpadajících ruin starého lunaparku a její úponky můžeme nosit sami v sobě. Co se stane s drakem, který zešílel? Chtěli byste žít v době, kdy legendy a mýty jsou pravdivé a dávná monstra skutečná? Nebo poznat poslední věčné, původní bohy, kteří se skrývají v zapomenuté pevnosti pod horou, i jejich hladovějící poddané – tu trochu lesku, za níž je bída, strach a zoufalství? Tajemné síly přírody, nástrahy divočiny a jejích divokých nespoutaných obyvatel ožívají v našich příbězích, které inspiraci čerpají z originálních, převážně českých, herních světů.

Poznejte Asterion, Tarii, Příběhy impéria, Unknow Armies a mnohé další!

„Na dlouhém rozpadajícím se plotě se stále ještě vyjímal obraz africké savany. Stádo pádících zeber – změť pruhů, z níž přecházely oči. Nad nimi dlouhé štíhlé krky žiraf pod rozpáleným sluncem. Na obzoru tmavé siluety baobabů. Malba se loupala; v místech, kde oprýskala barva, to vypadalo, jako by se na tělech zvířat objevovaly smrtelné rány.“

 

ASTERIONSKÁ KNIŽNÍ ŘADA

V asterionské kuchyni je pořád živo. V kotlíku to vesele klokotá a bublá, všude je spousta vůní, až se z toho sliny sbíhají.

Na léto 2016 pro vás chystáme dvě novinky z kapesní edice kolibřík: 

 

První z nich je Louskáček z per autorské dvojice Zbyňka Kučery Holuba & Radka 'Rauksûla' Richtra.

 

Louskáček

Zbyněk Kučera Holub & Radek 'Rauksûl' Richtr

Anotace:

Hlubiny Trpaslíkova hvozdu skrývají věci nevídané. I nevinná návštěva hospody s ochutnávkou Pavoučího jebáku tu může skončit naprosto, ale naprosto nečekaně - na palubě šalupy plné trpasličích pirátů.

Kde se vzali trpaslíci v pralese vyrůstajícím z vody a kdo je kapitán Huklin Hák? A co že je to ptačí pazgřivec?

Sledujte příběh Vokouna Vošáhla - vypečeného hobitího (tak řečeného) dobrodruha, lovce dobrodružství, neřestí a slastí, čerstvého plavčíka, a jeho tajemného přítele, trpasličího kormidelníka Louskáčka.

„Ten prcek pije jak trpaslík!”

Louskáček, trpasličí kormidelník

„Jmenuji se Vokouňk! Ne Vokoun! Vokouňk Vošáhlo, k Vaším službám!”

Vokouňk Vošáhlo, tak řečený dobrodruh, lovec dobrodružství, neřestí a slastí

 

Dalším je Vločka v plamenech od Jana Č. Galety. Asasínka Danuta se vrací zpátky do ringu!

Vločka v plamenech

Jan Č. Galeta

Anotace:

Naštvaná a trochu rozmazlená dívka z dobré rodiny si z nudy hraje na zlodějku. Po nocích běhá po střechách, skrývá se ve stínech a loupí v domech boháčů. Jenže každá zábava jednou skončí…

Krásná hrdinka - ostré čepele - ženské zbraně - strašlivé kletby - temná sklepení - oheň na střeše - vydírání - to a mnohé další nabízí příběh Vločky v plamenech!

A aby toho nebylo málo, chystá se další román z cyklu o psioničce Magnólii:

Krev teče vždycky červená

Hanina Veselá

Anotace:

Doby, kdy Plavena byla chudou rybářskou zemí, jsou dávno pryč. Dnes je z ní koloniální velmoc s císařem jako jediným svrchovaným vládcem. Ačkoliv ve stínu jeho majestátu blednou samotné hvězdy, i on jednou zemře. A co se stane pak? Za koho se postaví armáda? Jak se zachová mocná pozemková aristokracie?  Co udělá vlivná klika magiků z Východluní? Když dvůr začíná připomínat harém, vraždy a intriky jsou pro šlechtice rutinní záležitostí a mír je křehký jako sklo, přichází čtyři hrdinové. Princezna Sagjidara uprostřed rodových povinností snící o cizokrajných dálkách. Telepatka Magnólie, která má naopak dobrodružství plné zuby a touží po klidném životě. Plavenský arcimág Zvin zajímající se pouze o výzkum psioniky. A nakonec záhadný mistr Jagoda, který chce jediné. Hlavu svého nepřítele na podnosu z athorského stříbra. Zdálo by se, že neexistují odlišnější jedinci. A přesto mají nejméně jednu věc společnou. Je jí krev, protože ta teče z každé rány a její barva je pokaždé stejná. Vždycky červená.

 

KNIHY ODVAHY A FANTAZIE

Po Sefirotu Radka Hochmala se chystá další kniha z této edice.

Duchové jezer

Lucie Kučerová a Zbyněk K. Holub

Anotace:

Trojice příběhů od manželského páru autorů je plná dobrodružství, mystiky a indiánských pověstí. Ochutnejte Divoký západ z pohledu trapera, prospektorů nebo vlakového lupiče, i tak, jak ho dosud neznáte.

 

FANTASY GAMEBOOKY

Citadela chaosu

Steve Jackson, Ian Livingstone

Anotace:

Kdo ví, jaké děsivé nestvůry číhají v Citadele Chaosu? Jaká nebezpečí čekají na odvážlivce, který by se pokusil do ní vstoupit? A právě do Citadely se musíš vydat, protože Tvým úkolem je zneškodnit samotného Balthuse Dira, mocného čaroděje, který sídlí v samém srdci černé věže!

Kniha, kterou držíš v ruce, představuje bránu do světa, v němž se právě ty staneš hrdinou! Ty v ní rozhoduješ, kterou cestou se vydáš, jakým nebezpečím se postavíš a se kterými netvory budeš bojovat.

                         

Lone Wolf: Kotel strachu

Joe Dever

Anotace:

Jsi Lone Wolf, poslední z mistrů řádu Kai ze Sommerlundu. Nad Magnamundem se vznáší stín války, neboť nepřátelé znásobují své síly, aby ti zabránili ve splnění tvého poslání. Nemůžeš otálet. Nepřátelské obrněné legie se už přesunují k městu, pod jehož ulicemi leží ukryt objekt tvého zájmu: Kámen vědění z Tahou.

V Kotli strachu musíš být při hledání Kamene vědění ve fantastickém městě, postaveném před mnoha tisíci lety, velmi obezřetný.

Rytíř temného slunce

Swen Harder

Anotace:

Probouzíš se bez jediné vzpomínky na svůj původ a svou minulost. Víš jen to, že jsi právě spáchal hrůzný čin. Musíš uniknout svým pronásledovatelům a vydobýt si právo na svobodu a na život. Když postupně zjišťuješ, kým vlastně jsi, znovu objevíš své nadpřirozené síly...

Zda tvůj osud dospěje ke šťastnému či temnému konci záleží jen na tvých rozhodnutích. Nedržíš totiž v rukou obyčejný román, nýbrž gamebook, v němž ty sám řídíš svůj příběh!

Rytíř temného slunces více než 1350 samostatnými sekcemi představuje světově nejobsáhlejší gamebook všech dob a díky svému inovativnímu řešení odkazů a možnostem vícenásobného hraní nastavuje svému žánru zcela nová měřítka. Kniha obsahuje ukryté bonusové sekce, velkolepé souboje v samostatných kapitolách a složité hádanky a hlavolamy.

FANTASY:

Návrat čarodějného krále

Chad Corrie

Anotace:

Po osmi stoletích se poslední z čarodějných králů snaží vrátit zpět na Tralodren. Aby to dokázal, potřebuje ovlivnit činy několika osob.

Gladiátora, jenž zaprodal svou duši pomstě. Poněkud bigotního rytíře. Trpaslíka, který nedychtí po ničem jiném, než získat zpátky svou čest. A čarodějky, až moc velké knihomolky na to, aby byla k něčemu dobrá. Ty všechny najal slepý věštec, aby mu z odlehlých ruin hluboko v džungli přinesli dávno zapomenuté znalosti.

Doufali, že to půjde hladce – získat, zmizet a zkasírovat odměnu. Jenže odhalí skryté plány a dávné síly hrozící přivést svět na pokraj záhuby.

Tralodren. Svět s bohatou historií, plný víry a příběhů o dobrodružstvích, z nichž tento je pouze jedním z mnoha.

Vice informací: http://www.mytago.cz/

 

Přidat komentář