LITERATURA: Dennis Lehane, Nic není svaté

Článek od: Redakce - 22.11.2015

Nakladatelství Epocha vydává:

Úspěšný autor detektivek Dennis Lehane českým čtenářům představuje nový případ dua Kenzie - Gennarová

Román Nic není svaté volně navazuje na knihy Černá nenávist a Dotek temnoty

Patrick Kenzie a Angela Gennarová, soukromí detektivové se specializací na hledání zmizelých osob, vystupují v šesti knihách. Jejich příběhy se odehrávají v Bostonu a oba vyšetřovatelé mají více přátel na odvrácené straně zákona než na té správné – v čele s psychopatem se zálibou ve výbušninách Bubbou Rugowskim. Je to temný svět, ale hrdinové v něm umějí chodit.

V každém z těchto šesti románů Lehane proniká hlouběji do podstaty zla: od zkorumpovaných politiků, pedofilů, sériových vrahů, otců tyranů, černošských gangů až po vůdce sekt a psychopaty. Zároveň se v nich naplno projevuje autorův svébytný styl, ve kterém se drsná škola spojuje s osobní existencionální výpovědí. Dennis Lehane se noří do prostředí městských gangů, rasových bojů, politiky a ušmudlaných lidských osudů, aniž by se v těchto motivech utopil a přestal psát strhující thrillery.

 

Knihu se slevou zakoupíte na webu nakladatele: http://www.epocha.cz/detailknihy.php?id=569

Ukázku v atraktivním „listovacím“ formátu naleznete na: http://issuu.com/epocha/docs/ukazka_nicnenisvate

Kniha je k dispozici i jako e-book, zakoupíte například na:

http://www.palmknihy.cz/nic-neni-svate.html?a_box=5zteq9b3

Novinky, obálky, ukázky, zajímavosti... najdete na: http://www.facebook.com/fantastickaepocha
a http://www.facebook.com/nakladatelstvi.epocha

 

Anotace:

Krásná mladá žena zničená žalem zmizela beze stopy. Stejně tak detektiv najatý, aby ji našel. A rovněž spousta peněz. Na scénu vstupují ostřílení soukromí vyšetřovatelé Patrick Kenzie a Angela Gennarová. Pocházejí z drsných ulic bostonské čtvrti Dorchester, a tak už viděli - a přežili - takřka všechno. Nový případ je však přivádí na neprobádané území, kde není nic svaté. Na území lží a korupce, kde věřit komukoliv může znamenat smrt a každý krok může být poslední.

Strhující příběh tentokrát zavede čtenáře ze známého prostředí Bostonu na exotickou Floridu.   Dokážou Angela a Kenzie proniknout skrz spletitou síť lží obklopující svět těch opravdu bohatých a mocných? A jsou vůbec na takové odhalení připraveni? V sázce je tentokrát mnohem víc než jen vyřešení záhadného případu…

Info o knize:

Autor: Dennis Lehane / Originální název: Sacred / Přeložila: Petra Andělová Obálka: Ida Saudková (foto) a Jan Matoška (grafická úprava) / Formát: váz. s přeb., 135x200 mm / Počet stran: 360 / Cena: 299 Kč / Nakladatel: Nakladatelství Epocha (www.epocha.cz) / ISBN: 978-80-7425-255-6

O autorovi:

Dennis Lehane (*1965)

Americký autor s irskými kořeny se narodil v roce 1965 v bostonské čtvrti Dorchester. Do literatury vstoupil románem Černá nenávist (Epocha, 2012), v němž představil dvojici soukromých vyšetřovatelů Patricka Kenzieho a Angelu Gennarovou. K netradičnímu detektivnímu páru se následně vrátil ještě pětkrát, za pozornost stojí zejména kniha Sbohem, baby, kterou si pro režisérský debut vybral herec Ben Affleck. Také další dva autorovy samostatné romány byly zfilmovány, Tajemná řeka Clintem Eastwoodem a Prokletý ostrov Martinem Scorsesem; adaptována byla v roce 2014 pod názvem The Drop rovněž povídka Animal Rescue a připravuje se filmová verze knihy Live by Night, jejíž děj Lehane situoval do období americké prohibice. Kromě psaní kratších textů (sbírka Coronado) a sestavování antologií (Boston Noir) se autor věnuje také tvorbě pro televizi (The Wire) a sám sebe si zahrál v populárním seriálu Castle na zabití.

 

Také jsme vydali:

Nenechte si ujít ani další případy dvojice Kenzie a Gennarová, které Epocha pod názvy Černá nenávist a Dotek temnoty vydala v letech 2012 a 1014.

 

                                                                                                                                      

 

Přidat komentář