PR+LITERATURA: Vychází první knihy nakladatelství Rogerbooks

Článek od: Martin Stručovský - 06.12.2013

Zuzana Droppová: Telo a iné kyberhrôzy

Zuzana Droppová patrí medzi najlepšie autorky novej slovenskej science fiction. Začínala ako ilustrátorka zbierky debutovej poviedok svojej sestry Lucie, no už niekoľko rokov patrí k stáliciam slovenských literárnych súťaží vo fantastike.

Titulná poviedka zbierky získala prvú Cenu Intel, udeľovanú v rámci Ceny Fantázie pre najlepšiu sci-fi poviedku. Ďalšie poviedky sa umiestnili vo finále viacerých slovenských súťaží. Žánrovo sa pohybujú v kyberpunku, horore a ich mixe. V zbierke autorky nájdete jej celú doteraz publikovanú tvorbu, plus viacero nových textov. Poviedky dopĺňajú bohaté ilustrácie. Hviezda českej fantastiky Jiří W. Procházka v úvode píše: Je jenom dobře, že nás milá a usměvavá Zuzana Droppová protáhne svými běsy, že nás naučí cítit s roboty i s mrzáky. Že nás vrhne do světa polostínů a stínů, do světa pustých zahrad i nadoblačných apartmánů. Je dobře, že nám nabídne své světy.Rozhovor a autorkou a jej sestrou si môžete prečítať na http://www.casopisxb1.cz/aktuality/xb-1-a-jupiter-predstavuji-sestry-droppovy/

Petra Slováková: Železonoc a jiné podivnosti 

Železonoc a jiné podivnosti je sbírka deseti povídek české autorky Petry Slovákové, která v prosinci vychází ve vydavatelství Rogerbooks. Kniha Vás provede rozličnými světy a žánry od steampuku až po New Weird. Monitoruje autorčinu tvorbu za poslední dva roky. Kromě děl známých z literárních soutěží a časopisů přináší i čtyři dosud nepublikované práce. Celá sbírka je doplněna ilustracemi samotné autorky a také skvělých výtvarníků jako jsou Jitka Šenkeříková, Kateřina Perglová či Zuzana Droppová.
Františka Vrbenská, která bude knihu křtít, se sbírce vyjádřila takto:

"Deset povídek v tomto sborníku: desatero cest, desatero smrští obraznosti. Kdo chce tvrdit, že výlety do žánru fantastiky mají být krotké a brát se vyšlapanými pěšinkami? Kdo si myslí, že autorky nedokážou psát tvrdě, a že vrcholem brutality je barbar trhající nepřátelská střeva? Petra Slováková, mladá úspěšná autorka, o které začíná být slyšet, ho uvede v omyl."

Křest knihy se uskuteční v rámci festivalu Fenixcon v Brně 7. 12. 2013 v 16:45 v restauraci Bugatti. Na stejné události si budete moci prohlédnout také výstavu autorčiných obrazů a ilustrací z různých knih.

Booktrailer ke knize železonoc a jiné podivnosti

 

Pro více informací o obou navštivte stránky nakladatele anebo jeho profil na Facebooku

Pro více informací o Petře Slovákové navštivte její profil na Facebooku.

 

Přidat komentář