PR+CON: Advík žije a ví, kde bydlíte! Takže brzy na viděnou!

Článek od: Anonym - 23.07.2011

Mysleli jste si, že po podrazu, který na Advík vymyslela loňská pořádající škola, a ztrátě hlavního organizátora, to položíme? Vy bláhoví! Pomoc přišla od bratů Slováků a Advík si tak vzal na starost organizátor úspěšných mamutích Istroconů/Comics SALÓNÚ Robert Žittňan. Tudíž najednou můžeme těžit hned ze dvou tradic. A co to znamená pro vás?

Tradice, kam se podíváš

Ze slovenské strany přichází novinky v podobě přesunu z obligátních škol do nablýskanějších prostor pražského kulturního centra Zahrada, které už pár anime, herních a conových akcí hostilo (naposledy conventiCon). A ve stylu Comics SALÓNŮ bude důraz kladen i na promítání anime a animovaných filmů, např. Rango, Rio, Naruto, Ghost in the Shell, Vampire Hunter D, Naušika z Větrného údolí či Gravitation.

Naopak z tradičních silných a zavedených stránek Advíku vypíchneme už tolikrát omílané propojování a setkávání návštěvníků, ale ona je to pořád pravda, tak co naděláme. Opět dorazí osvědčené japonské kapely Gothika a Psydoll, které ale tentokrát nebudou odkázány na akusticky pekelné tělocvičny, ale rovnou v sobotu 30. 7. vystoupí v pražském Rock Café v rámci japonské edice Electro Prague Festivalu no. 11. Návštěvníci Advíku si za tento luxus ovšem budou muset případně připlatit. Další advíkovská tradice je naštěstí zas úplně zadarmo pro každého, kdo zavítá; jedná se o páteční japonský venkovní festival Matsuri.

Důkazem, že s Advíkem se už počítá jako s nějakou celebritou, je právě finišované vydání slavných mang Naruto a Death Note od Crwe, které se zde budou křtít. Tím zároveň začíná i éra skutečně proslulých mang i v českých překladech. A opět dojde i na vydání dalšího špalkového sborníku tuzemské mangy Vějíř 3.

A nezapomeňte na program…

Čistý program bude zahrnovat 15 linií. Krom titulních anime, manga, Japonsko, hry, scifi & fantasy a popkultura budou mít diváci možnost shlédnout ukázky japonské hudby, vaření, bojových umění nebo se občerstvit v čajovně. V přednáškách a workshopech Zemi vycházejícího slunce představí jak čeští (Františka Vrbenská), tak zahraniční hosté v čele s mistrem cesty meče Nakagawou, který – jak praví reklamní slogan – je jedním z mála živoucích příkladů člověka s „duší samuraje“.

Doprovodný program zas poskytne nějakou výzvu soutěživým typům. Bude FanArt a Original Fiction o nejlepší kreslené a literární dílo, Cosplay o nejlepší vlastnoručně vyrobený kostým a hledat se bude i nejlepší zpěvák v Karaoke či tanečník v Dance Dance Revolution. Tradiční součástí Advíku je i rozsáhlá manga čítárna a herna s deskovými i karetními hrami a nebudou chybět ani nejnovější novinky na PC a konzolích PlayStation 2 a 3, PSP, Xbox 360 a Wii.

Nějaké ty detaily:
Advik 2011 se uskuteční ve dnech 28. 7. - 1. 8. 2011 v prostorách KC Zahrada, Malenická v Praze. Začíná ve čtvrtek v 16:00 a končí v neděli 18:00.

http://www.advik.cz

Vstupné a ubytování více zde: http://www.advik.cz/index.php?page=show&id=94&sk.

Vojtěch Čepelák

Přidat komentář