RECENZE: Kevin Sands, Alchymistova šifra – Havranova pomsta

Článek od: Petra Elen Mand... - 13.05.2024

Stín Havrana se vznáší nad Londýnem a krouží kolem Christopherova alchymistického obchodu. Šíří smrt všude kolem a nebezpečně se blíží.

Christopher Rowe už není obyčejný alchymistický učeň. Vydobyl si svou pozici na královském dvoře a získal přízeň samotného krále Karla II. Jak málo ale stačí, aby člověk opět klesl na samé dno. Tím je zapomenutá věznice na okraji Londýna, kam se odváží ti nejpodřadnější vězni z nejpodřadnějších. Tady se neodpykává trest, ale čeká na smrt. Smyčka se stahuje a s posledním dílem se opět rozehrává hra plná hlavolamů, intrik, slepých uliček, ale i přátelství, lásky a loajality.

Kniha se ctí navazuje na své předchůdkyně. Kevin Sands dokazuje, že se od roku 2017, kdy vyšel první díl série s prostým názvem Alchymistova šifra, vyšplhal na vrchol svých sil. Havranova pomsta má švih, bohaté ilustrace a zobrazení šifer, aby se zapojil i čtenář. Slepá místa, která se místy objevily v prvních dílech, naprosto eliminoval. Vztahy jsou propracované a reálie odpovídají době dění příběhu, tedy 17. století. Jako bonus má každá série originální grafické zpracování, které vaši knihovničku rozzáří a dodá jí umělecký ráz.

Bohužel pro milovníky Christophera a jeho dobrodružství, jedná se o poslední díl. Bohudík pro čtenáře, autor si nechal otevřená zadní vrátka, takže třeba jednou…

Aktuálně mu vychází série A Thieves of Shadow (Zloději stínů). V češtině zatím vyšly první dva díly s názvy Pod ochranou lišky (Fragment, 2022) a Tajemství dračích mečů (Fragment, 2023). Autor z historie přesedlal na čistou fantasy. V hlavních rolích je parta dospívajících přátel, kteří žijí ve světě kouzel a vládnou magickými silami. Ti  se zapletou s děsivým čarodějem a obdobně jako Christopher řeší různé překážky a nástrahy osudu.

Alchymistova šifra (VI.): Havranova pomsta
Kevin Sands
Vydavatelství: Fragment
Rok: 2023
Počet stran:384
Doporučená prodejní cena: 449 Kč


 

Přidat komentář