GALERIE: Goliáš a David 2012

GALERIE: Goliáš a David 2012

Článek od: Jan Pechanec - 05.11.2012

Zámek a draci. To není jen fantasy nebo pohádka. To je tradiční víkendový (3.-4. listopadu) festival deskových her na zámku v Osvračíně.

V čem je akce výjimečná? Kromě pohodové atmosféry, kvůli které sem někteří jezdí třeba z opačného konce republiky, jsou to žhavé novinky přivezené z největšího světového veletrhu, který se pouze dva týdny před Goliášem a Davidem koná v německém Essenu.

Jak se již stalo hezkou tradicí, také na sedmém ročníku festivalu proběhne dražba her podepsaných známými osobnostmi. Výtěžek je věnován konkrétnímu příjemci pomocí nadace Dobrý skutek. Letos dražíme několik krásných her pro dvouletého Davida, který svádí nerovný souboj s mozkovou obrnou. Pokud jde o samotné hry, těšit se můžete na napjatě očekávané Dobrodružné legendy Andor (ano ano, fantasy hra!), kouzelné Takenoko, oblíbené kooperativní Záchranáře, jubilejní Zlaté Česko, kreslivě veselou Pictomanii, kompletní sadu karetky Goal!, znalostní Klasiku a logickou strategii Color Pop.

Podepsali je výtvarníci Adolf Born a Emma Srncová, hokejista Jaromír Jágr, herec Miroslav Krobot, operní pěvkyně Eva Urbanová, přírodomil a autor známých večerníčků Václav Chaloupek, a členové hasičského záchranného sboru. Jestli vám tu chybí někdo ze světa fantasy literatury, jste na správné stopě. Hru Andor podepsala Petra Neomillnerová (a v době, kdy Pechy odjížděl byla vydražena [hra, ne Petra] za nejvyšší částku 1600 Kč.

Přidat komentář