VYŠLO: Vyšlé knihy 1. září 2010

Článek od: Daemon - 02.09.2010

fantasy

Trollí vrch
/Troll Fell/
Langrish, Katherine

Nakladatel: Mladá fronta
Překlad: Rani Tolimat
Obálka: Tereza Přeučilová
Redakce: Lucie Šavlíková, Vratislav Kadlec, Jana Bromová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 232
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Peer, chlapec, který náhle osiřel, je nucen žít se svými zákeřnými strýčky v polorozpadlém mlýně na okraji záhadné Trollí bažiny a sloužit jim jako otrok. Okolí jeho domova obývají podivné a nevypočitatelné bytosti, které v Peerovi vzbuzují pocit neustálého ohrožení. A to ještě netuší, jaké plány kují jeho nenasytní strýčkové spolu s trolly…

269.00 Kč


komiks

Lucky Luke: Daltonovi na svobodě
/Lucky Luke 15: L´évasion des Dalton/
Goscinny, René - Morris

Nakladatel: Egmont ČR
Překlad: Edda Němcová
Obálka: Morris
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 285
Provedení: paperback

Lucky Luke, muž, který střílí rychleji než jeho stín, důsledně stojí na straně dobra i v divokých dobách osídlování amerického západu. Nejinak tomu je i v jeho devatenáctém příběhu, který se dostává k českým čtenářům. V něm se Lucky Luke vydá po stopě čtveřice bratrů Daltonových, nebezpečných desperátů, kteří uprchli z vězení.>

149.00 Kč


horor

Krvavý slib
/Blood Promise/
Mead, Richelle

Nakladatel: Domino
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Redakce: Karin Lednická, Hana Pernicová, Martin Pěch
Rok vydání: 2010
Počet stran: 368
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá... Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

249.00 Kč


horor

Tikot
/TickTock/
Koontz, Dean R.

Nakladatel: BB art
Překlad: Roman Lipčík
Obálka: Bohumil Fencl
Redakce: Zuzana Pokorná, Jan Řehoř
Rok vydání: 2010
Počet stran: 264
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Ta věc vypadala jako obyčejná, nevzhledná panenka z hadrů, když ji Tommy našel jedné noci ležet na prahu svého domu. Jenže pak v ní zatepal život, švy popraskaly a Tommy spatřil něco, co se vymyká lidskému rozumu a realitě. Hlavně však stanul tváří v tvář protivníkovi, který si s ním hraje jako kočka s myší a proti němuž jsou i nejzápornější postavy z románů, které píše, milí společníci. Tik tak, naskočí mu na monitoru počítače a začne odpočítávání k...
K čemu, to Tommy netuší stejně, jako neví, jaké síly a proč usilují o jeho život.

229.00 Kč


komiks

Donžon: Úsvit 2 - Mstitel v nesnázích
/Donjon: Potron-Minet 2 - Un justicier dans l´ennui/
Trondheim, Lewis - Sfar, Joann - Blain, Christophe

Nakladatel: Argo
Překlad: Michala Marková
Obálka: Christophe Blain
Redakce: Jovanka Šotolová, Alexandra Švolíková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 48
Rozměr: 215 x 300
Provedení: hardback

Mladý venkovský šlechtic Hyacint Kavalír, budoucí Strážce Donžonu, žije v Antipoli dvojím životem: přes den jako student, v noci jako neohrožený hrdina jménem Košile noci. Mladíka finančně zajišťuje bohatý strýc. Hyacint mu je proto zavázán a nezbývá mu než vyhovět jeho požadavkům. Na strýcův nátlak se snaží přesvědčit profesora Fontaina, aby povolil stavbu metra v podzemí města. Vše ale končí vraždou profesora, ze které je Hyacint nespravedlivě obviněn. V masce Košile noci se pokouší očistit své jméno, bojovat za spravedlnost a v neposlední řadě získat srdce krásné, ale nedostupné Alexandry.

298.00 Kč


komiks

Usagi Yojimbo 13: Šedé stíny
/Usagi Yojimbo 13: Grey Shadows/
Sakai, Stan

Rok vydání: 2010
Počet stran: 204
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Cesta samuraje bez pána vedoucí k osvícení je plná nebezpečí, některých zcela zjevných, některých sotva zachytitelných koutkem oka. Během svých cest po Japonsku šestnáctého století se Miyamoto Usagi zaplétá do série událostí propojených temnými, smrtícími tajemstvími. Potkává mladého samuraje, který kráčí ve stopách svého hrdinského otce, dostane se do vesnice, kterou sužuje nadpřirozený zabiják provázený chytlavou melodií, převypráví dětem klasický příběh z japonského folklóru, zúčastní se spolu s inspektorem Ishidou vyšetřování záhadných vražd ve dvou detektivních případech a zaplete se do zlověstného spiknutí majícího za cíl ovlivnit následnictví na trůn místního lorda. Šedé stíny jsou směsí vzpomínek, záhad a zrady.

249.00 Kč


Přidat komentář