LITERATURA: Ediční plán nakladatelství Fantom Print (srpen/září)

Článek od: Anonym - 20.08.2010

O tom, že je v červenci a srpnu neobvykle horko, to si říkali a říkají  i v nakladatelství Fantom Print, když pro své příznivce místo letního válení se u vody v potu tváře připravují hromadu dobrého čtení.

Na rozjezd si střihli nová vydání dvou titulů úspěšné Legendy o Drizztovi.  Mezi čtenáře opět zavítala druhá a třetí kniha série Planina ledového větru. Názvy Stříbrné prameny a Rubínový klenot jsou asi již pro pravověrné čtenáře Drizzta zbytečné. Oba díly vyšly začátkem srpna.

V následujícím týdnu vyšlo nakladatelství vstříc všem fanouškům Mercy Thompsonové a vydání již třetí knihy s touto hrdinkou o několik měsíců urychlilo. Takže v půlce srpna si první šťastlivci mohli Železný polibek autorky Patricie Briggs zakoupit.

To byly novinky, které jsou už na pultech knihkupectví. A teď pár slov o titulech, na které se můžete začít těšit.

V druhé polovině srpna vychází třetí kniha série Vláda soumraku autora Toma Lloyda. Nejnovější díl má název Vykradač hrobů a krátká anotace vypadá více než zajímavě: Město Scree bylo zničeno v brutální ukázce síly – ale ještě než požáry, které město zpustošily, pohasly, sázky se ještě zvýšily. Do bojů vstoupili samotní bohové. Isak se vrací domů a nalézá národ rozpolcený fanatismem. Nový bojovný kněžský řád křičí po krvi a Isaka zatím pronásledují důsledky jeho činů v Scree a vidiny nadcházející smrti. Isakově zemi hrozí zkáza a on sám musí konečně přijmout, že jako bělooký buďto obejme temnotu ve svém nitru nebo jí bude pohlcen…

Válka zatracených je druhý díl nového vydání toužebně očekávaných Legend. Znalci DragonLance vědí a všem ostatním jen připomínáme, že se jedná o dílo dua Margaret Weis a Tracy Hickman. Na pultech by měla být koncem srpna.

Anotace: Na Krynn dopadla ohnivá hora. Bohové zničili Chrám v Ištaru. O sto let později je Ansalon bezútěšnou pustinou a jeho obyvatelé bojují o přežití v zemi týrané nemocemi, hladomorem a válkou. Když Raistlin – nyní mocný čaroděj – prchal z Ištaru, odsouzeného k záhubě, poslal pomocí magie bratra Karamona a kněžku Crysanii právě do této doby. Chce tu ve Věži Vysoké magie vstoupit do Portálu a vyzvat na souboj Královnu Temnot. Jeho plány se však jeden po druhém začínají hroutit…

Hned začátkem září musí zajásat srdce každého pravověrného příznivce WarCraftu. To se objeví další dlouho očekávaná kniha ze světa World of Warcraft - Arthas: Zrod krále lichů autorky Christie Golden. Anotace o knize říká: Jeho zlo se stalo legendou. Pán nemrtvé Pohromy a nepřítel všech svobodných národů Azerothu, vyzbrojen runovým mečem nazývaným Frostmourne – Mrazivý smutek. Král lichů je bytost s nepředstavitelnou mocí plná zášti a zloby, jaké není nikde rovno. Jeho duši, chladnou jako kus ledu, zcela pohltila touha zničit všechen život. Ale nebylo tomu vždy tak. Dlouho předtím, než se jeho duše spojila s duší orkského šamana Ner´zhula, býval král lichů Arthasem Menethilem, princem a nástupcem trůnu Lordaeronu a oddaným paladinem řádu Stříbrné ruky. Když začala všechno, co kdy miloval, ohrožovat šířící se morová nákaza měnící lidi na nemrtvé, vydal se Arthas na výpravu s cílem získat meč tak mocný, že měl sám o sobě zachránit celou jeho rodnou zem. Předmět, který hledal, si však nakonec od svého nového pána vyžádal krutou daň a započal jeho hluboký pád končící až v naprostém zatracení.

Pán čarodějnic německého autora André Wieslera je strhujícím úvodem fascinujících Kronik Hagena von Stein. A „tuzemské“ čtenáře určitě zaujme i proto, že se děj částečně odehrává v historických reáliích zemí Koruny české. Příběh plný temných spiknutí a děsivých tajemství, která sahají od pozdního středověku až do přítomnosti, osloví příznivce klasické fantasy i milovníky dobrodružství a historie. FANTOM Print měl doteď mimořádně šťastnou ruku na německé autory (Heitz, Hennen, Peinkofer, Hardebush), takže se opravdu můžete těšit na parádní čtení. V první polovině září si už pomalu oprašujte police svých knihoven pro nový přírůstek...

Anotace rozhodně navnadí:

Pozdní středověk, Německo. Nesmiřitelní rivalové bojují o královskou korunu. Inkvizice zanechává po celé zemi krvavou stopu. Pradávné tajné spolky čarodějnic a vlkodlaků využívají svou moc, aby ovlivnily osud země. Osud, který má zpečetit mladý rytíř Hagen von Stein.
Hagenova cesta, kterou kříží čarodějnice a inkvizitoři, je dvojnásob těžká, protože se nikdo nesmí dozvědět o jeho zvláštním daru, požehnání či prokletí.
Děsivá tajemství, ačkoliv jsou pečlivě střežena před nezasvěcenými, si naleznou cestu do našich časů. Protože děs se nikdy nestává minulostí – a má nekonečnou trpělivost…

Snad se to tak z předchozích odstavců mohlo jevit, ale ani milovníci sci-fi nepřijdou zkrátka a můžou se těšit na dva pořádné „kousky“.

V druhé polovině září je připraven zabojovat o jejich přízeň Jack Campbell s druhou knihou military cyklu Ztracená flotila. Tento titul má odvážně znějící název Smělý a anotace je lákavá:

Alianční flotila, stojící proti přesile lodí Syndikovaných světů, pokračuje ve svém nebezpečném ústupu přes nepřátelské hvězdné systémy. Flotila, vedená legendárním kapitánem Johnem „Black Jackem“ Gearym, se snaží dostat domů s cennou kořistí: klíčem k syndické hypersíti, klíčem k vítězství.
Geary je přesvědčen, že se Syndikové chystají alianční flotilu přepadnout a jednou provždy ji zničit. Když si uvědomí, že nejlepší (a také jedinou) šancí na přežití je udělat neočekávané, rozhodne se přejít do útoku a přikáže flotile vyrazit do soustavy Sancere. Tam může zničit syndické loděnice a vážně tak poškodit jejich válečnou mašinérii. Nebo také utrpět zdrcující porážku…

Druhou knihu už toužebně očekávají davy fanoušků Mass Effectu. A konečně se dočkají – Drew Karpyshyn a Mass Effect 2: Vzestup jsou tady. A o co jde tentokrát?

Proteané, kteří zmizeli před padesáti tisíci lety, zanechali svou pokročilou technologii roztroušenou po celé galaxii. Objev proteanských ruin na Marsu umožnil lidstvu připojit se k těm, kteří už sklidili svůj díl prastarých high-tech kouzel. Jedna zločinná vojenská organizace však nechce spolupracovat, ale vládnout.
Vědkyně Kahlee Sandersová opustila Alianci a odešla do projektu Vzestup, programu, který pomáhá bioticky nadaným dětem ovládnout jejich výjimečné schopnosti. Nejslibnějším studentem v programu je dvanáctiletá autistka Gillian Graysonová. Kahlee však neví, že Gillian je nevědomky pěšákem tajné polovojenské skupiny Cerberus…

A na samotný konec měsíce září vás čeká trocha urban fantasy.

Zaujala vás dobrodružství Rachel Morganové v knize Mrtvá čarodějka přichází? Pak pro vás máme další dobrou zprávu. V knize Hodný, zlý a nemrtvý autorky Kim Harrison čarodějka Rachel spolu s démonickou upírkou Ivy a prostořekým skřítkem Jenksem řeší nový případ. Tentokrát velmi vytrvale, i když občas dost svéhlavě, pátrá po sériovém vrahovi čarodějů silových čar.

Co o příběhu prozradí krátká anotace?

Čarodějka Rachel Morganová vede těžký život, v nejtemnějších stínech Cincinnati totiž pátrá po zločinných stvůrách noci.
Zvládne upíry oděné v kůži a poradí si i se lstivým démonem. Ale sériový vrah, který si za oběti vybírá experty na nejnebezpečnější druh magie, je trochu moc i na ni.
Boj s prastarým, nesmiřitelným zlem není žádná dětská hra – a tentokrát bude mít Rachel štěstí, když si zachrání aspoň svoji duši.

Marcela Stehlíková

Přidat komentář