VYŠLO: Vyšlé knihy 14. července 2010

Článek od: Daemon - 14.07.2010

fantasy

Poslední Strážce Věčnosti
/The Last Guardian of Everness/
Wright, John C.

Nakladatel: Laser-books
Překladatel: Roman Tilcer
Obálka: Justin Sweet
Redakce: Tomáš Jirkovský, Helena Šebestová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy coby pouhý mýtus. Nyní se v hlubinách probouzejí přisluhovači Temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby jsou u konce. Zdá se, že Galenova trpělivá oddanost se vyplatila.
Ale vše je jinak. Novodobé ideály lidské důstojnosti a svobody se takzvané Moci Světla nezamlouvají. Ať už v konečné válce mezi temnotou a světlem zvítězí kdokoli, lidstvo bude odsouzeno buď ke shovívavému, anebo zlovolnému područí. A tak Galen volí třetí možnost: nechá spící Bojovníky Světla dřímat. Zapovězených čarovných zbraní se chopí on sám se svými společníky. Následují zrady, vraždy a pohromy. Smrtelníci musí čelit houstnoucí Temnotě bez pomoci.

Poslední Strážce Věčnosti je ambiciózní a poutavě napsané hrdinské dobrodružství, jež Johna C. Wrighta představuje jako výrazného spisovatele žánru fantasy.

cena 269.00 Kč


horor

John Sinclair 442: Komando fantomů
/John Sinclair 392: Phantom-Kommando/
Dark, Jason

Nakladatel: Moba
Překladatel: Jana Povolná
Obálka: Vicente Ballestar
Redakce: Lucie Klusková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 52
Rozměr: 155 x 210
Provedení: paperback

Neuvěřitelné a záhadné příběhy - vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair svádí ať už sám, či i s pomocí svých přátel nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.

cena 37.00 Kč


sci-fi

Perry Rhodan: Hvězdný oceán 058 - Mikrozloděj
/Perry Rhodan: Der Sternenozean 058 - Der Mikrodieb/
Ellmer, Arndt

Nakladatel: Moba
Překladatel: František Ryčl
Obálka: Swen Papenbrock
Redakce: Blanka Černá
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 155 x 255
Provedení: paperback

Na planetách Mléčné dráhy obývaných lidmi a jejich potomky se píše rok 133 nového galaktického letopočtu. V důsledku takzvaného hyperimpedančního šoku panuje v Galaxii bizarní směsice ekonomického poklesu a chuti porvat se s problémy.
Na Zemi, původní kolébce lidstva, žije příliš mnoho lidí v narůstajících obavách: z temných dálek usiluje o moc tajuplný "bůh" Gon-Orbhon. Vláda se domnívá, že jeho úkryt se nachází ve Velkém Magellanově oblaku. Byla vypravena expedice, aby zlo vytrhla i s kořenem.
Pod krycím názvem "Operace Krystalická bouře" už před půl rokem vyrazil na cestu Richard Burton. Na jeho palubě jsou kromě jiných nositelé aktivátorů Reginald Bull, Gucky a Icho Tolot, ale také arkonidská admirálka Ascari da Vivo v doprovodu ještěrovitého tělesného strážce a vědce Treroka.
Po dlouhém letu se Richard Burton přibližuje k cíli. Když v tom ožívá podivný bytost: Mikrozloděj...

cena 59.00 Kč


sci-fi

Vražedný čas
/Kill Time/
MacGregor, T. J.

Nakladatel: Nakladatelství XYZ
Překladatel: Olga Neumanová
Obálka: Jakub Karman
Redakce: Šárka Kociánová, Pavel Dvořák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 456
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Thriller o cestování v čase, spiknutí mocných a ohroženém osudu naší planety. V napínavém příběhu se dozvíte, jak se lze prostřednictvím přesunů v čase zbavit nepohodlných osob či zda je možné změnou v minulosti odvrátit něčí smrt...

cena 289.00 Kč


fantasy

Forgotten Realms: Hvězdný třpyt a stíny II - Spletité sítě
/Forgotten Realms: Starlight & Shadows II - Tangled Webs/
Cunningham, Elaine

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Jakub Bohoněk
Obálka: Todd Lockwood
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 256
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Temná elfka Liriel Baenre, která se rozhodla žít na povrchu, pokračuje ve své cestě na ostrov Seveřanů, Ruathym. Tam chce dokončit splétání runy, jež jí umožní pochopit magii povrchu a zároveň pomůže jejímu příteli, bojovníku Fjodorovi ovládnout bersekrovské šílenství, které ho stále více ovládá. Liriel proto osvobodí z podzemních kobek Přístavu Lebek pirátského kapitána Hrolfa a nalodí se na jeho koráb. Netuší však, že se řítí přímo doprostřed zničující války...

cena 219.00 Kč


fantasy

Město z popela
/City of Ashes/
Clare, Cassandra

Nakladatel: Mladá fronta
Překladatel: Eva Maršíková
Obálka: Cliff Nielsen
Redakce: Anna Čmejrková, Vratislav Kadlec, Jana Bromová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 400
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? Kdyby se Clary obrátila ke světu lovců stínů zády, mohla by trávit víc času se svým nejlepším kamarádem Simonem, ze kterého se postupně stává něco víc než jen kamarád. Lovci stínů ji však nehodlají nechat odejít, obzvláště její pohledný, avšak nesnesitelný znovunalezený bratr Jace. Navíc jediný způsob, jak by mohla Clary pomoci své matce, je najít Valentýna, ničemného a nejspíš šíleného lovce stínů, který je zároveň jejím otcem. V druhém díle napínavé trilogie autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

cena 359.00 Kč


komiks

Hitman 5: Tommyho hrdinové
/Hitman 5: Tommy's Heroes/
Ennis, Garth - McCrea, John

Crew" class="white">Crew
Překladatel: Darek Šmíd
Obálka: John McCrea
Redakce: Jiří Pavlovský, Ludmila Böhmová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 136
Rozměr: 165 x 255
Provedení: paperback

Tommy potřebuje na chvíli zmizet z Gothamu, kde mu začíná být příliš horko. Takže spolu s ostatními zabijáky přijme zakázku pracovat někde, kde je horko taky, ale v tom původním slova smyslu. V Africe. Jenže zakázka pro místního vladaře se trochu zvrtne, když se do boje připletou psychopatičtí superhrdinové a jeden německý tank Tiger.
Legendární komiksová řada Hitman pokračuje už pátou knihou a její součástí je i "Supermanský speciál."

cena 399.00 Kč


Přidat komentář