VYŠLO: Vyšlé knihy 11. července 2010

Článek od: Daemon - 11.07.2010

sci-fi

Zabij/zachraň svého mimozemšťana
Ríša, Vlado (ed.)

Nakladatel: Mladá fronta
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: David Pazdera, Jindra Bláhová, Pavel Kolín
Rok vydání: 2010
Počet stran: 296
Rozměr: 120 x 165
Provedení: paperback

Před několika lety otiskl Ondřej Neff v Ikarii seriál o tom, jak by mohla vypadat setkání s mimozemšťany. Probíral všechny možné i nemožné alternativy a výsledkem byl jednoznačný rezultát: Sežerou nás! V antologii ZABIJ/ZACHRAŇ SVÉHO MIMOZEMŠŤANA se nad stejnou tematikou zamyslela desítka známých českých autorů a autorek. Jako sestavovatel jsem doufal, že alespoň někteří z nich přijdou s příběhem, ve kterém by takové setkání nemuselo skončit tragicky. A takové povídky opravdu v knize jsou, i když ne vždy to se zachraňováním od počátku vypadá jednoznačně. Setkáte se zde s mimozemšťany k nerozeznání podobnými lidem i s takovými, s nimiž by nebylo příjemné setkat se v pravé poledne pod zářícím sluncem, natož v noci. Tento soubor povídek je zkrátka jakýsi koktejl, směsice různorodých chutí, které se ale skvěle doplňují. Nuže vzhůru na setkání s mimozemšťany!

cena 249.00 Kč


fantasy
- nové vydání -

Havran
/Ravenheart/
Gemmell, David

Nakladatel: Perseus
Překladatel: Dana Krejčová
Obálka: Luis Royo
Redakce: Luboš Falout
Rok vydání: 2010
Počet stran: 424
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Od chvíle, kdy král Connavar z klanu Rigantů a jeho nemanželský syn Rheg porazili vojsko z Kamene, uplynulo osm set let. Nyní Riganti ztratili svobodu a kulturu, za jejichž udržení jich tolik položilo život.
Zůstala jediná žena, která se řídí starými způsoby - wyrd z lesa Stromu přání - a jenom ona zná podstatu zla, jenž bude brzy vypuštěno.
Vkládá však naději do dvou mužů: obrovského rigantského zápasníka, jehož pronásleduje to, že nedokázal zachránit nejlepšího přítele před zradou, a mladíka, který si svým vražedným nadáním vyslouží zlobu krutých Varlishů.
Z jednoho se stane Havran, vůdce psanců, jehož odvážné činy povzbudí ducha Rigantů. Druhý vytvoří legendu - a zapálí ohně revoluce...

cena 285.00 Kč


fantasy

V temnotě
/Nightlife/
Thurman, Rob

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Anna Janovská
Obálka: Chris McGrath
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 272
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Vítejte v New Yorku. Pod Brooklynským mostem žije trol, v podkrovním bytě na hlavní třídě bydlí nádherná upírka a v New Jersey prodává ojetiny satyr - a to je jen špička ledovce. Většina lidí si samozřejmě nadpřirozené hemžení kolem sebe neuvědomuje, ale Kal Leandros je člověk jen napůl. Temný rodokmen jeho otce překypuje děsivými nočními můrami - a on i celá jeho rasa z jiného světa po Kalovi nemilosrdně jdou. Proč? Kal se raději nezdržuje na jednom místě tak dlouho, aby to zjistil. Jemu a jeho nevlastnímu bratru Nikovi se čtyři roky dařilo být o krok napřed, ale teď je pronásledovatelé opět našli. A Kal se brzy dozví, proč po něm touží, proč jej vždycky chtěli dostat...

cena 249.00 Kč


fantasy

Hraničářův učeň VIII: Králové z Clonmelu
/Ranger's Apprentice VIII: The Kings of Clonmel/
Flanagan, John

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Zdena Tenklová
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 392
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Will je na každoročním hraničářském sněmu, ale Halt vyšetřuje záhadné události na západě. Když se konečně vrátí, přináší špatné zprávy. V Hibernii to vře. Lživá náboženská sekta, která si říká nezasvěcení, rozsévá zmatek a vyvolává vzpoury, a pět ze šesti hibernských království už bylo rozvráceno. Nyní je v ohrožení šesté, království Clonmel, a Halt, Will a Horác se vydají na cestu, aby v něm pomohli znovu nastolit pořádek. Budou jim na výpravě užitečná tajemství z Haltovy minulosti?
Jeden hraničář obvykle dokáže zabránit vzpouře, ale tentokrát možná nebudou stačit ani dva...

cena 349.00 Kč


horor

Krátký druhý život Bree Tannerové
/The Short Second Life of Bree Tanner/
Meyer, Stephenie

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Petra Babuláková
Obálka: -
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 192
Rozměr: 140 x 215
Provedení: hardback

V další neodolatelné kombinaci nebezpečí, tajemství a romantiky rozehrává Stephenie Meyerová strhující příběh Bree Tannerové, členky armády novorozených, kteří se připravují k útoku na Bellu Swanovou a Cullenovy a na nevyhnutelný střet, jenž přinese tragické vyvrcholení.
Bree Tannerová si život, který žila předtím, než získala dokonalé smysly, nadlidské reflexy, ohromnou sílu a neodolatelnou touhu po krvi, sotva pamatuje. Zato ví, že život, který žije s ostatními novorozenými upíry, má několik jistot a několik pravidel: hlídej si záda, nepřitahuj na sebe pozornost a hlavně to stihni domů do úsvitu, jinak zemřeš.
Bree získává mezi novorozenými nečekaného spojence a přítele v Diegovi, který se stejně jako ona snaží zjistit něco víc o jejich stvořitelce. Jakmile si oba uvědomí, že novorození jsou jen figurky v partii větší, než si vůbec dokázali představit, musí se Bree a Diego rozhodnout, na kterou stranu se postaví a komu budou věřit. Ale když je všechno, co víš o upírech, založeno na lži, jak poznáš pravdu?

cena 249.00 Kč


komiks

Maska 1
/The Mask 1/
Arcudi, John - Mahnke, Doug

Nakladatel: BB art, Crew
Překladatel: Darek Šmíd
Obálka: Doug Mahnke
Redakce: Jiří Pavlovský, Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 368
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Nápad Masky pochází z hlavy Mikea Richardsona a poprvé se objevil roku 1985 v amatérských publikacích vydávaných budoucím šéfem Dark Horse Markem Verheidenem. Po založení DH se Maska objevila jako Masque (v podání scenáristy a kreslíře Marka Badgera) v prvních číslech magazínu Dark Horse Presents. Z Masque se ale stala hodně politická záležitost, a tak to Richardson típl ve snaze vrátit postavu zpátky ke kořenům.
K tomu došlo roku 1989, díky tvůrcům Johnu Arcudimu a Dougu Mahnkemu, kteří stvořili něco mezi Králíkem Bugsem a Terminátorem.
V tomto omnibusu najdete všechny tři knihy z jejich společné spolupráce: Maska, Maska se vrací a Maska vrací úder. Pak už postava přecházela z ruky do ruky a tvůrci se měnili stejně jako nositelé nebezpečného magického artefaktu.
První příběh inspiroval úspěšný film s Jimem Carreym… ale počítejte s tím, že originál je mnohem temnější (avšak stejně zábavný).
Maska dodnes patří k nejslavnějším postavám z nakladatelství Dark Horse.

cena 899.00 Kč


fantasy

Warhammer: Otrávená krev
/Warhammer: Tainted Blood/
Long, Nathan

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Radek Mandovec
Obálka: Christer Sveen
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 264
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Ve třetí knize cyklu Černá srdce doprovází Reinerova jednotka odsouzenců svého "zaměstnavatele" hraběte Manfreda do města Talabheim, mezi jehož obyvateli se šíří podivná nákaza. Artefakt, jehož moc by dokázala nákazu zastavit, je ukraden, a tak osud města závisí na schopnostech a vynalézavosti Reinerovy bandy vyvrhelů. Mají vůbec nějakou naději na úspěch, když se to nepřáteli kolem nich jen hemží, v žilách jim koluje smrtící jed, a k tomu se v jejich řadách skrývá Manfredův špeh?

cena 229.00 Kč


fantasy

Legendy alfů: Spravedlivý hněv
/Die Legenden der Albae: Gerechter Zorn/
Heitz, Markus

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Zdeněk Sladovník
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 384
Rozměr: 170 x 240
Provedení: hardback

Všichni čtenáři a čtenářky Trpaslíků znají alfy jako temné, neúprosné bojovníky. Nyní se o těchto tajuplných bytostech konečně dovíme něco víc: Dsôn Faimon, říše alfů, plánuje tažení proti dávným nepřátelům elfům. Alfové Sinthoras a Caphalor mají získat přízeň mocného démona, aby ještě více posílili údernost jejich vojska. Oba válečníci se však od sebe nemohou více lišit: zatímco Caphalor by nejraději pouze bránil hranice říše, ctižádostivý Sinhoras touží po něčem větším. Ovládá ho přání konečně si podrobit celou Skrytou zemi… Po milionovém úspěchu trpaslíků nastává nová epocha – věk alfů.

cena 299.00 Kč


fantasy

Špion, který mne strašil
/The Spy Who Haunted Me/
Green, Simon R.

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Josef Hořejší
Obálka: Paul Young
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 360
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Eddie Drood, k vašim službám. Moje rodina po generace vrhala tu trochu světla na síly temnoty, chránila lidstvo před všemi zlými, nepřátelskými a v širším smyslu škodlivými nelidskými predátory, kteří se krmí strachem a utrpením lidí. Nikdo nedokáže nakopat záporákům zadek jako my Droodové - a zvlášť výše jmenovaný.
Vlastně to byla právě moje kvalifikace v oblasti nakopávání zadků, co způsobilo, že si mne všiml legendární Nezávislý agent Alexander King. King je nejlepší z nejlepších, celý svůj život strávil usilovnou prací pro kohokoliv a všechny zároveň, za patřičný obolus dělal cokoliv a všechno. Zkrátka co se naskytlo. Nyní leží na smrtelné posteli a všechna tajemství a informace, která nashromáždil, chce odkázat někomu, kdo je toho hoden.
King pro tuto potenciální poctu vybral šest z naší branže. Pojal to jako soutěž a vyzval nás, abychom vyřešili pět záhad v různých končinách světa a současně se při tom snažili vyřadit ze hry svoje konkurenty. Definitivním způsobem. Jinými slovy, vzájemně si vrážet dýky do zad tak dlouho, až zbude jen jeden z nás. Mými protihráči jsou agenti a agentky z CIA, od vílího dvora a dokonce i z Noční strany. Přesto musím za každou cenu zvítězit, protože King vlastní i nejdůležitější tajemství Droodů: ví, kdo je zrádce v našem středu.

cena 259.00 Kč


sci-fi

Star Wolf
/Voyage of the Star Wolf/
Gerrold, David

Nakladatel: Classic
Překladatel: Ivana Drábková
Obálka: Fred Gambino
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Konvoj Hedvábné stezky byl nejstarší, nejbohatší a nejbezpečnější karavanou na obchodních cestách - dokonalý cíl ničivého prvního úderu ve válce Morthanské Solidarity s Aliancí.
Loď LL-1187, válečný torpédoborec, ještě neprověřila své schopnosti v boji, byla nezkušená, takže si dosud nevysloužila jméno. Její úkol zněl: připojit se ke konvoji tisícovky dalších lodí a chránit okrajové světy před nájezdníky. Jenže její kapitán udělal osudovou chybu a loď kvůli tomu dostala celou řadu jmen: Jonáš... Prokletá... Zbabělá. Nyní se posádka LL-1187 vydává na nebezpečnou výpravu, aby získal jméno... ztracenou čest... a pomstila se.

cena 229.00 Kč


komiks

Čtyřlístek: Nesmrtelný zádrhel
Bobková, Martina - Lamková, Hana - Poborák, Jiří - ...

Nakladatel: Čtyřlístek
Obálka: Jaroslav Němeček
Redakce: Jiří Poborák
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 215 x 305
Provedení: hardback

Od prvního čísla časopisu Čtyřlístek je zneuznaný vědec doktor Kazimír Zádrhel největším nepřítelem Čtyřlístku. Ve čtyřech nových příbězích přechází Zádrhel do útoku a snaží se čtyři kamarády zneuctít, zesměšnit a vůbec všemi možnými nečestnými způsoby porazit.

cena 250.00 Kč


sci-fi

Flashforward
/Flashforward/
Sawyer, Robert J.

Nakladatel: Baronet
Překladatel: Jana Pacnerová
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Stanislava Moravcová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 344
Rozměr: 120 x 195
Provedení: paperback

Svěží a nápaditý přístup ke klasickému tématu SF literatury předurčil román stát se námětem televizního seriálu (ABC, 13 pokračování). Fyzikální pokus s urychlovači částic se zvrtne a přenese lidstvo na krátkou chvíli v čase o dvacet let dopředu. V tomto okénku do svého osudu zahlédne dr Theo Procopides, že bude zavražděn. A tak následujících 20 let musí věnovat tomu, aby zastavil svého vraha.

cena 239.00 Kč


komiks

Garfield si válí šunku (č. 30)
/Garfield Hams It Up (No. 31)/
Davis, Jim

Nakladatel: Crew
Překladatel: Filip Škába
Obálka: Jim Davis
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 64
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Je tlustý, líný, cynický a hlubokomyslný. Pořád nesnáší pavouky a pondělí. Pořád miluje lasaně a svého medvídka Pookyho. Pořád šikanuje Jona a Odieho, dva největší trouby pod sluncem. Nic se prostě nezměnilo - Garfield je pořád stejný. Tudíž i stejně vtipný a zábavný.

cena 99.00 Kč


sci-fi

Bratrstvo krve: Hustej nářez
Kotleta, František

Nakladatel: Klub Julese Vernea
Obálka: Lukáš Tuma
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 290
Rozměr: 110 x 180
Provedení: paperback

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě.
Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily.
Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali...

cena 290.00 Kč


komiks

Kategorie: Stvůry 4
/Category: Freaks 4/
Sakurako, Gokurakuin

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Kristina Zezulová
Obálka: Gokurakuin Sakurako
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 184
Rozměr: 125 x 190
Provedení: paperback

V závěrečném díle Kategorie: Stvůry se dozvíme něco málo o minulosti členů Asagiho Agentury. Amano pátrá po podstatě stvůr. Ředitel Asagi mu při černé hodince vysvětluje, že stvůry jednoduše definovat nelze, protože nitro každého člověka, který stojí za jejich zrodem, je samo o sobě nedefinovatelné. A stvůry do našeho světa přivolává právě lidská touha. Je také odhaleno kruté tajemství Mahime Jošino, stejně jako cesta vedoucí do Agentury pro výzkum nadpřirozených jevů. Pokud potřebujete její služby, neváhejte a vstupte...

cena 171.00 Kč


Přidat komentář