David P. Stefanovič

Obrázek uživatele David P. Stefanovič

Historie

Členem již
5 let 5 months

Moje příspěvky

Víte, jak občas děti vezmou svoje panenky a hrají si na maminku a tatínka a šťastný domov? Taková potřeba přišla i na Roberta Kirkmana. Místo panenek má ale zombíky. A partu psychicky i fyzicky zdeptaných lidí. A komiksové médium. Čeká někdo u téhle roztomile nevinné kratochvíle happy end?

Slavná Kirkmanova série je jednoduše moc dlouhá, aby mohla být geniální od začátku do konce. Čím více stránek přibývá, tím více je i slabších dílů. Jedenáctka mezi ně ale nepatří. Jde naopak o návrat k temné a hnusné hutnosti počátečních knih, díky které jsme si na zombivcích a jejich přeživších (ne)přátelích vypěstovali silnou závislost.

Opice se s příchodem dvojky posunuly od blockbusteru chytrého, hrajícího si s významy slov(a) (r)evoluce, k blockbusteru „pouze“ akčnímu, zato s viditelně nafouknutým rozpočtem. Tahle sága je každopádně stále tím lepším, na co můžete v současné hollywoodské produkci narazit.

Série ve svém jubileu rozhodně neztrácí dech, ba právě naopak.

Je dobojováno, Bažináč se vrací domů. Jenže už Homér věděl – a spousta autorů napříč historií to potvrdila – že vyhraná válka je jen polovinou příběhu. Hrdinův návrat do náruče milované ženy nebývá jednoduchý.

hellblazer

Konec dlouhé temné noci – tenhle nadpis anotace na posledním česky vydaném Hellblazerovi zní tak optimisticky, že? No tak ty úsměvy zase zmrazte a rozdupejte růžové brýle. Na takové věci si John Constantine nehraje. Tahle noc skončí pořádně temně.

Opravdu kvalitní a promyšlené série mají románovou strukturu, díky které odněkud někam směřují po jasné cestě a s jasnými zastávkami.

Letos jsem měl na čtení pohříchu velmi málo času. V mé osobní TOPce tak nepochybně chybí mnohé poklady knižního trhu, ale co se do ní dostalo, rozhodně stojí za pozornost!

Dámy a pánové, můžete se přestat bát a pochybovat. Hobití dvojka nejen dalece předčila cokoli, co jsme se od ní odvážili čekat, ale zároveň shodila pod stůl všechny ty filipiky, které se vedly proti jejímu o rok staršímu bratříčkovi. Jackson válí!

Archeologický ponor do dějin sci-fi a komiksu pokračuje. V druhém svazku se ještě jasněji než v prvním ukazuje, co je Planetary zač. Velkolepý projekt, jaký si mohl na bedra vzít jen jeden ze „dvou pilířů moderního komiksu“, jak Ellisovi vedle Moora říká Joss Whedon (protože „otřesně fousatí děsiví Angláni moderního komiksu“ nezní tak dobře).

Stránky