PR+WEB: Tajná komiksová historie Prahy

Komiks Čaromor nás zavádí do současné Prahy. Od roku 1972, po podepsání Velké dohody, zde vedle sebe žijí v míru lidé s démony, nemrtvými, duchy a elementály (tzv. „sféřany“). Pouze hrstka odbojných sféřanů v Pekle a Záhrobí se snaží znovunastolit starý řád a terorizovat lidstvo. Opuštěný Luciferův palác v Pekle se stává místem nového, daleko mocnějšího zla.

K udržení celosvětové rovnováhy přispívá tzv. „Kouzelná policie“. Spolky kouzelníků a bojovníků po celém světě dohlížejí na mír mezi sféřany a lidmi a pronásledují zlé kouzelné tvory. V Praze je takovým spolkem Bratrstvo lovců harpyjí. Historie bratrstva sahá až do 15. století a z jeho řad vzešli významní čarodějové i skvělí válečníci. Ústřední postavou Harpyjí je v současnosti nekromant Červ, vynikající čaroděj s tajemnou minulostí. V roce 1980 se zničehonic objevil v knihovně Černovíru, sídle Bratrstva, a jelikož ztratil všechny vzpomínky a nevěděl kam dál, stal se jejich novým členem.

V roce 1991 oslovilo Bratrstvo lovců harpyjí elfího umělce Trimbuona Beladrunga, aby se stal jejich kronikářem a zaznamenal nejvýznamnější události z novodobé historie Bratrstva. První díl těchto kronik – Čaromor: Stíny nad Prahou vydává právě v těchto dnech nakladatelství Blacklichking.

Přidat komentář