PR+KOMIKS: Garfieldova show pokračuje!

Vydáno: 12 12

Autor článku: Anonym

Garfield má rozměr navíc!

Lenost kombinovaná se žravostí má své následky. Garfield je už třírozměrný!

Ale naštěstí o nic méně zábavný.

Garfield se po dlouhé době vrátil zpátky na televizní obrazovky a tentokrát v novém kožichu. V roce 2008 se objevil nový televizní pořad Garfieldova show. Klasickou animaci nahradila 3D počítačová grafika, a tak Garfield vstoupil do diváckých příbytků ještě kulatější než obvykle – a v podobě dvaapadesáti třináctiminutových dílů. I přes atypické počítačové zpracování byla televizní řada velmi úspěšná a chválená jak diváky, tak kritiky. Koneckonců, jedním ze základních scenáristů byl Mark Evanier, dlouholetý expert na komiksový humor a také slovutný spolupracovník Sergia Aragonese, se kterým stvořili kupříkladu slavnou parodii na Conana jménem Groo the Wanderer. V létě 2010 se televizní řada dočkala druhé série, čítající 52 nových dílů.

K nám se dostala Garfieldova Show teprve nedávno, zato ve skvělém čase: v půl sedmé, době Večerníčku, na ČT1.

A k televiznímu seriálu Garfieldova show vznikla i podobně laděná komiksová série.

Na rozdíl od „klasického“ Garfielda, který rozesmává lidi bez rozdílu věku prostřednictvím krátkých tříobrázkových stripů, je Garfieldova show určená především mladším čtenářům. O humor tu není nouze, ale je více přizpůsobený dětem. A taky už nejde o stripy, ale o krátké příběhy, o rozsáhlejší Garfieldova dobrodružství. Tím se Garfieldova show víc blíží komiksům jako jsou třeba Kačer Donald nebo Čtyřlístek.

A jelikož má u nás Garfielda pod patronací nakladatelství Crew (klasická stripová série má v češtině již 35 sešitů a pravidelně vycházejí další), dostalo na starost i Garfieldovu show, která bude, kvůli odlišení, vycházet ve speciální řadě určené dětem a nazvané prostě jen Hele!

Redaktor Crwe, Jiří Pavlovský, k tomu říká: „Každý čtenář si na Garfieldovi najde své, ale s klasickým Garfieldem mají dětští čtenáři občas problém s tím, že je černobílý a ne všechny vtipy jsou pro ně pochopitelné. Právě pro ně je Garfieldova show. Barevná, dobrodružná, chvílemi i napínavá a především legrační.“

V knize Garfieldova show č. 2 inspirované úspěšným televizním seriálem najdete hned několik delších dobrodružství. V nich se Garfield zúčastní soutěže krásy (co by člověk... tedy kocour... neudělal pro lasagne), spletou si ho s ďábelskou kočkou Kočzillou, zaplete se do nelítostného souboje dvou firem na výrobu pizzy a dokonce je sadistickým Nermalem přinucen sledovat krasobruslení. Pár obyčejných dnů v životě slavného oranžového kocoura, které ovšem hrozí otřást světem... nebo aspoň pulty českých knihkupectví!

GARFIELDOVA SHOW  2
Kočičí příšera a další příběhy

Garfield jako živý!

Garfield vtrhl na televizní obrazovky... čímž se vysvětluje, proč se vám doma tak zvedla spotřeba proudu. Garfield spolyká všechno.

Ve velké a barevné knize inspirované i u nás známým a úspěšným televizním seriálem najdete hned několik delších dobrodružství nejslavnějšího kocoura světa! Garfield se – přes své přesvědčení – zúčastní soutěže krásy (co by člověk... tedy kocour... neudělal pro lasagne), spletou si ho s ďábelskou kočkou Kočzillou, zaplete se do nelítostného souboje dvou firem na výrobu pizzy a dokonce je sadistickým Nermalem přinucen sledovat krasobruslení!

Druhá kniha z dětské garfieldovské řady – a chystají se další!

Přidat komentář