W. Ellis

02 04 KOMIKS: W. Ellis & D. Robertson, Transmetropolitan 9: Lék

Genetické zrůdy, nevyslovitelné úchylky, trpasličí sexynáckové, střevní trhače, kočka s dvěma tvářemi, zpívající vředy vyhlašující nezávislost. Co všechny tyto a mnohé další ne až tak úplně běžné záležitosti mají společné? Jedno místo a jeden čas. V kombinaci s nouzí, špínou a beznadějí utvářejí blízkou budoucnost jednoho velkého Města, v jehož chaotickém a hnusném středu se tyčí jako ikona gonzo novinář Spider Jerusalem.

08 04 KOMIKS: Warren Ellis, John Cassaday – Planetary 1: Do všech koutů světa a jiné povídky

Komiksoví scénáristi jsou naprostí magoři a úchylové. Aspoň takový dojem budí výběr, který českým čtenářům předkládá nakladatelství BB/art. Podívejte se třeba na vlajkovou loď, kterou je bezpochyby – aspoň provedením – Bažináč...

19 10 PR+KOMIKS: Chytrá brutalita vládne komiksovému trhu

Jiří Pavlovský z vydavatelství Crew chytrou brutalitu charakterizuje jako: „Jsou to komiksy pro dospělé čtenáře, komiksová obdoba seriálů na HBO. V případě Hellblazera jde o drsnější protiváhu k Neilu Gaimanovi (Sandman). Jak by psal, kdyby byl místo poetického autora hospodský rváč. Víc politický, víc temný, víc zlý.“

18 10 GALERIE: Brian Azzarello, Hellblazer: Zamrznutí

Právě vyšlý temný, atmosférický a nelítostný Hellblazer: Zamrznutí je malou událostí mezi náročnými komiksovými fanoušky. Nepatří sice mezi pět nejznámějších titulů na trhu, ale je zárukou kvality pro fajnšmekry, kteří se již nějakou dobu stále více rekrutují mimo okruh věrných příznivců komiksu. Jde o nenápadný převrat na domácím komiksovém trhu, který spojuje drsné příběhy, chytré zpracování a široké přijetí komiksu novým druhem čtenářů.

04 05 RECENZE: Warren Ellis a Darick Robertson, Rok parchanta (Transmetropolitan 3)

Rok parchanta tedy stejně jako předchozí díly nabízí čtenářům dynamický, nezadrhávající se příběh a pohled na novinářskou praxi, kterou vám neposkytnou na žádné škole. Po stránce kresby ani scénáře mu nemám absolutně co vytknout, protože od první stránky mě měli oba tvůrci na lopatě.

02 06 GALERIE: Warren Ellis a Adi Granov, Iron Man: Extremis

Iron Man vznikl během Studené války a jeho stvořitelem není nikdo jiný, než otec dalších komiksových ikon nakladatelství Marvel – legendární Stan Lee. A jak on sám říká, byla to tehdy tak trochu troufalost, přijít s hrdinou tohoto typu (při jehož tvorbě se inspiroval postavou bohatého průmyslníka Howarda Hughese), protože všichni mladí čtenáři nenáviděli vše, co mělo jakoukoliv souvislost s válkou.

02 06 KOMIKS: Anglický spisovatel a srbský výtvarník oživili amerického superhrdinu

Iron Man patří k základním postavám marvelovské komiksové stáje. Poprvé se objevil roku 1963, a jako za většinou postav, i za ním stojí legendární Stan Lee, tvůrce takových hrdinů, jako je Spider-Man, Hulk, Daredevil, Thor či X-Meni. Při zrodu Iron Mana mu asistoval neméně mýtický kreslíř Jack Kirby, zakladatel moderní komiksové kresby. Stan Lee, který rád s postavami zkoušel něco nového, se tady pokusil o nemožné – po outsiderech, doktorech, slepcích a neduživých studentech udělal hrdinu z postavy, která v šedesátých letech vyvolávala spíše negativní emoce: z bohatého zbrojařského magnáta. Experiment se povedl, hrdina se chytil a díky němu pak mohl Lee naplno využívat motivy studené války.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - W. Ellis