Ač by se mohlo zdát, že když se stroj jmenuje Liberator, bude to jasně americký, předimenzovaný robotický zabiják pomalovaný hvězdami a pruhy, nic nemůže být dál od pravdy.
Securitron, kterého si můžete postavit, byl inspirován plastovým modelem, který vydává přímo Bethesda – vývojář Falloutu. Opět jsem se od začátku snažil, aby stavba byla co nejednodušší a zvládl ji skoro kdokoli a opět jsem připravil i nějaký ten příběh okolo téhle ikony.
S klasickou star-wars stavebnicí X-wingu firmy Revell v měřítku 1/112 už jsme se seznámili při stavbě Darlighterova „Krayta“. Dnes se seznámíme se strojem correlianského expolicajta Corrana Horna a gandského pilota Ooryla Qyrgga.
Fallout je fascinující svět, který mnozí hráči navštěvují už třetí desetiletí. Svět poválečné Ameriky plné protiatomových krytů, radioaktivní zvířeny a lidí, co se snaží v pustině prostě přežít. Přesně z takového světa bude dnešní booknook.
Říkám to nerad, ale za popularitu Wellse a hlavně Války světů prostě můžou Američané. Wells napsal Válku světů v roce 1898 a co na to Britové? Pochvalné recenze, práva na knihu do celého světa, ale jinak... nic až do roku 1938! Ale dnes, dnes se přesuneme ještě o trochu dál, do roku 1978.
Booknooky jsem poprvé našel na Pinterestu. Bylo to někdy před pěti lety a pak jsem na ně na dlouhou dobu zapomněl. Moje pokusy s krajinkami pro papírové modely mě ale dovedly na Youtube kanál NerdForge a ten jednoho dne publikoval právě tvorbu booknooku Příčné ulice a já si řekl, že tohle musím mít taky.
Dneska se podíváme na druhý styl tvorby krajinky z kartonu a to je stavění a taky víc zapojíme modurit a polystyren. Tahle krajinka je mnohem náchylnější na rozšlápnutí, ale zároveň ji lze „naplnit“ elektronikou, případně jít do větších výšek.
Když jsem četl Bactovou válku z knižní série X-Wing, bleskla mi hlavou hláška z Bigglese: „Richthofenův létající cirkus se svými cvičenými Albatrosy zase navštívil náš úsek fronty!“ Eskadra Rogue v tomto dílu působí jako soukromá jednotka, a tak si jednotliví piloti nechali nabarvit stroje dle svého vkusu.
Nejsem velký fanda Iron Mana. Od mých dětských let, kdy běžel v televizi poměrně dobrý kreslený seriál, se mu u nás moc nedařilo. Komiksově česky snad ani nevyšlo nic, co by stálo za řeč, a tak jediný zkousnutelný je ten z MCU. Hlavně kvůli té jeho reálně vypadající technice a přesně jeden kousek z ní si se mnou můžete vyrobit.
Ne, nebudu tu předstírat, že jsem někdy Warhammer hrál, ať už jde o jeho fantasy, nebo sci-fi verzi. Ale facinoval mě, to zas ano. Stejně jako hry ze světa Mutant Chronicles a další masové stolní hry s vlastní krajinou a kýblem kostek. A protože jsem se při tvorbě papírových modelů tripodů nezastavil jen u nich, ale na poličku si k nim vytvořil i odpovídající krajinu, řekl jsem si proč se o zkušenosti nepodělit.
V roce 2007 se na knižním trhu objevila objemná kniha s divoce zbarvenou obálkou a podivným názvem „Žáby v mlíku“. Šlo o paralelní dějiny ČSR od známého plzeňského trampa a monarchisty Jana Drnka. Tato na české poměry velmi kvalitní alternativní historie se po letech dočkala druhého, silně přepracovaného vydání.
Po fiasku operace Bouře nastupuje do boje druhý sled sovětských armád. Protiútok přišel mnohem dříve, než polské a německé velení očekávalo. Sovětská vojska rychle obsazují polské území a ze severu bez vyhlášení války útočí na Československo...
Nad tímhle tématem jsem přemýšlel hodně dlouho. Jak ho jen pojmout? Přepis dokumentu? Vlastní názor na něj? Vlastní verzi téhle události naší poměrně dávné historie? Těžko říct. Pojďme do toho, nějak se to vyvine.
Ukažte mi malé dítě, které nemá rádo mašinky, nenajdete – velké malé opravdové, hračkové, všechny železniční stroje děti naprosto fascinují. Koneckonců -jaká je dnes jedna z neoblíbenějších pohádek? Mašinka Tomáš. O tu mi ale nepůjde.