Zuzana

Obrázek uživatele Zuzana

Historie

Členem již
5 let 9 months

Moje příspěvky

Dobrý den. Ráda bych vás ve dvou příbězích seznámila s životem Toma Scatterhorna...

Nakladatelství Straky na vrbě nám připravilo zajímavou lahůdku v knize americké bioložky Sierry Dawn Stoneberg-Holtové Písně větru.

K poslednímu vydanému dílu Odvážný mohu říct: Nějak se to Gearymu komplikuje. Problémy, které měl, se stupňují. Jeho odpůrci jsou hlasitější. Intrikují proti němu ve skrytu i veřejně a ohrožují tím křehoučkou soudržnost flotily. Mezi posádkou kolují zvěsti o jeho současném poměru ke dvěma ženám. Tím se pomlouvači snaží upozornit, že je Geary nečestný.

Co mohu a mám o této knize říci? Co už o ní bylo za ta dlouhá léta napsáno? Mnohé. Padesát jedna let je na světě a pořád ji čtou lidé v různých jazycích, stále je aktuální. Název svádí ke klidu a míru, ale klid a mír poskytuje jen prostředí hřbitova, ve kterém se děj odehrává. Hřbitov je plný ulic a uliček. Každý mrtvý má svoje bydliště-úložiště, jako když byl živý a měl svůj byt nebo dům s adresou.

Tato kniha na mě udělala dojem ještě zavřená. Šedočervený kovový lesk obálky na první pohled hlásá: „Pozor, zvedáš plechovou krabičku!“ A já mám plechové krabičky ráda. Bývají v nich krásné věci.

Odborná porota ve složení 35 členů z realizačních týmů linií Star Trek, Star Wars a Stargate vyhlásila pro letošní rok osm kategorií...

Inkarceron je jen sofistikovaný stroj. Bez citu. Krutý. Možná...  Hraje si s absolutní nadvládou nad životem a smrtí svých svěřenců. Vytváří si svoje pravidla. A po tolika letech se nudí...

Divadelní hra „Jak Maruška a Boženka koukaly aneb pohádka mládí“ měla premiéru  30. října 2005 v pražském divadle  MINOR  a je v repertoáru dodnes.  Divadlo Minor  (bývalé Divadlo loutek, zal. r. 1968) je známé svojí nekonvenční scénou a mladými a moderními způsoby vyjádření děje. Tato hra se letošního února dočkala knižní podoby v nakladatelství Albatros.

A teď - kdo je vlastně ten neochvějný hrdina?! Vesmírný křižník stejného jména, plný nedokonale vycvičených vojáků nebo po stu letech z hibernace probuzený voják, ze kterého čas a propaganda vytvořili příkladného hrdinu.

Stránky